Le Parisien gazetesindeki haberde, yetkililerin küçük Enis'i taciz eden Evrard'ın bu itirafına temkinli yaklaştığı ve " 40 çocuğa tecavüz edip etmediğini bugün bilmek imkansız, tecavüz dışında başka tacizler de söz konusu olabilir" görüşünde olduğu belirtildi. 61 yaşındaki Evrard'ın hapisten çıktığı 2 Temmuz'dan beri Enis dışında
başka çocukları taciz edip etmediğinin araştırıldığı da ifade edilen haberde, Evrard'ın " oyun salonlarında, parklarda başka çocuklarla karşılaştım, ama yaklaşmadım" dediği kaydedildi.

Daha önce, 7 ve 8 yaşlarında 2 erkek çocuğa tecavüz etmekten 27 yıl hapse mahkum edilen ve ceza indiriminden faydalanarak 18 yıl hapis yatan Evrard'ın hapisten çıktıktan sonra Enis'i taciz etmesi Fransa'yı ayağa kaldırmış, Adalet Bakanı Rachida Dati ile Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkzoy Enis'in ailesini ziyaret etmişti. Sarkozy, üst düzey bakanlarıyla toplantı yapmış ve Dati'den, Kasım'da parlamentoya sunulacak yeni cezaevi yasasına cinsel suç işleyenlerin erken serbest bırakılmamasına ilişkin önlemin de dahil edilmesini istemişti.