Bursa'da yıllardır eğitimde başarılı olamayan Keles ilçesi, bu yıl makus talihini değiştirmeyi başardı. Bursa'nın dağ ilçelerinin zorunlu hizmet kapsamına alınmasıyla birlikte öğretmen açığının giderilmesi, eğitimde başarıyı getirdi. Geçtiğimiz yıl Dağ-Der tarafından yapılan ve dağ ilçelerini kapsayan ilköğretim okulları arası bilgi yarışmasında birinci olan Keles I. Murat İlköğretim Okulu, bu yıl ki Ortaöğretim Kurumlar Sınavı'nda (OKS) da ilçenin alışık olmadığı bir başarıya imza attı. Bursa Ali Osman Sönmez ve Bilecik Refik Aslan Fen liselerine 2, Bursa merkezdeki Anadolu liselerine 8, ilçe Anadolu liselerine 4 , Sağlık Meslek liselerine 2, Anadolu Meslek liselerine 5 öğrenci olmak üzere toplam 21 öğrenci yerleştirmeyi başardı. Ayrıca, Devlet Parasız Yatılı ve Bursluluk sınavında Bursa 4.'sü olan öğrencide Keles 1. Murat İlköğretim Okulu öğrencisiydi.
Okul bu başarıların yanı sıra, Bursa Nilüfer Matematik Olimpiyatları'nda 2 gümüş ve 2 bronz madalya alarak ilçedeki başarılarını pekiştirdi. Sosyal faaliyetleriyle de dikkat çeken ve sınıfların 24 kişilik olduğu okulda, sınıf sistemi kaldırılmış olup daha çağdaş bir eğitim sistemi uygulanmaya çalışılıyor.
Veliler ise yıllardır eğitimde yaşanan başarısızlığın giderilmesinden ve eğitim kalitesinin artmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiriyor.