BM Binası önünde yapılan eylemlerde grup üyelerinden bazıları BM Binasına kartopu ve duba fırlattı. İsrail Elçiliği önündeki protestoda da bazı grup üyeleri elçilik binasına da kartopu fırlattı.
Strasburg Caddesi üzerindeki BBP Ankara İl Başkanlığı önünde toplanan grup, yaklaşık 30 araçlık konvoyla saat 01.30'da BM Binası önüne geldiler. Bina önünde toplanan kalabalık " Kahrolsun İsrail" şeklinde slogan atarak, binaya kartopu ve duba fırlattı.
Grubun slogan atmasının ardından bir açıklama yapan Ankara Alperen Ocakları Başkanı Resul Gökhan Kuruç İsrail'i kınama noktasını aştıklarını belirterek Kudüs, Gazze ve diğer Filistin şehirlerinin Müslüman şehri olduğunu ifade etti. Terörizmle mücadele kararı alan dünya ülkelerinin İsrail'e karşı tek vücut tavırlarını ortaya koymaları gerektiğini savunan Kuruç, BM'nin tüm vasfını yitirdiğini ifade etti. İlerleyen günlerde 500 kişilik bir grupla Filistin'e gideceklerini dile getiren Kuruç, " Önümüzdeki
günlerde 500 kişi Filistin'e gidiyoruz, hem maddi hem manevi desteğimiz olacağından kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan grup daha sonra İsrail Büyükelçiliği önüne giderek protesto eylemine devam ettiler. Gösteriler sırasında Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi. Yapılan dualar sırasında eyleme katılan bir kişinin gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Yoğun güvenlik önlemi altında tutulan elçilik binasına bazı eylemciler kar topu fırlattı.