AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek, bir açıklama yaparak, başkent Ankara'da zaferini ilan etti. AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısı ile seçimi kazandığını söyleyen Gökçek, seçimi kaybedenlerin Ankara'nın bazı bölgelerinde olay çıkarmaya başladıklarını kaydetti.

Gökçek, " Olay çıkaranlardan en ilginç isim Oktay Vural. Oyların yüzde 87'si sayılmış. Arada 7 puan fark var. Buna kargalar bile güler. Çıkıyor galibiyetini ilan ediyor. CHP birçok yolda olay çıkardı. Dikmen'de 800 kişilik bir grup okula saldırarak, olay çıkardı. 94 seçimlerinde olduğu gibi birçok yolda olay çıkardılar. Ankara seçimleri bitmiştir. 39 puana doğru tırmanıyoruz. Aradaki farkın kapanması söz konusu değil" diye konuştu.

Rakiplerinin ortaya attığı elektrik kesintileri ile ilgili olarak Gökçek, " Bizzat elektrik idaresi ile görüştüm. Bir iki yerde küçük elektrik kesintileri dışında, onlarda genel bir kesinti değil, kesinti yok. Bunlar acitasyon yapıyorlar. Mesela Dikmen'de bulanan Sarar İlköğretim Okulu'nda olay çıkardılar" dedi.

Gökçek, Ankara'ya tekrar belediye başkan adayı olduğunu anlatarak, kendisini aday gösteren AK Parti'ye teşekkür ettiğini açıkladı. Gökçek," Ben burada teşkilattan arkadaşlarıma çağrıda bulunuyorum. Sandıklara sahip olsunlar. İnşallah birkaç saate kadar kesin sonuçlar netleşecek. Aradaki farkı kapatamayacağını anlayanlar olay çıkarmaya çalışıyor. Belediye meclis üyeliğinde oyların 3'te ikisinden fazlasını almış bulunuyoruz. İnşallah Ankara için bundan sonra yeni bir hizmet dönemi başlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Gökçek, AK Parti'nin Ankara'da Gölbaşı ve Yenimahalle'yi kaybetmesini beklemediğini söyledi. Bir gazetecinin Ankara'da bu düşüşü neye bağlıyorsunuz?' şeklinde sorusu üzerine Gökçek, " Ankara Belediyesi yedi düvele karşı çarpıştı. Hayatımda çok seçim geçirdim. Çirkin politikaların olduğu dönem görmedim. Bana karşı yoğun çirkin komplolar yapıldı. Seçim dönemi içinde 2 medya grubu çok açık, aleni yayın yaptı. Ona karşı Ankara'yı tekrar kazanmanın mutluluğunu yaşadım" dedi.

TAHİR SARIKAYA-ANKARA