İzmir`in Karşıyaka ilçesinde, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Pelin Burluça annesinin kalp ilaçlarını içti. İlaçlar etkisini gösterince komşulardan yardım isteyen Pelin, kurtulamadı...

Marmara Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi Pelin Burluça kalp ritim bozukluğu olan annesi hastaneye yatınca bunalıma girdi. Genç kız 3 Eylül günü annesine ait kalp ritim bozukluğu haplarından 29 tane içti. İstifra etmeye başlayan genç kız daire kapısını açarak `Beni kurtarın, ölüyorum` diye yardım istedi. Sesleri üzerine yardıma koşan komşuları Pelin`i özel otomobille Karşıyaka Devlet Hastanesi`ne götürdü. Burada yapılan müdahalelerin ardından İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne sevk edilen Pelin, hayati tehlikesi bulunduğu için yoğun bakım ünitesine alındı. Bir haftadır bitkisel hayatta olan genç kız geçen perşembe günü yaşam mücadelesini kaybetti. Acı olayla yıkılan 53 yaşındaki baba Hamit Burluça, eşinden 7 yıl önce boşandığını ve kızının annesiyle birlikte kaldığını anlattı. Pelin`in intihar etmeden bir gün önce üniversite kitapları ve okul harcı için istediği 295 lirayı verdiğini, kızının da kendisine `Baba ben kitapların kaporasını da harcı da yatırdım. 6`ya doğru anneme geldim. Haberin olsun` diye mesaj gönderdiğini söyledi.

`Kızım için dua ettim`

Hamit Burluça, `Bu mesajdan bir gün sonra intihar haberini duydum. Benim kızım hayat dolu bir kızdı. Kızımı intihara sürükleyen kişinin bulunarak cezalandırılmasını istiyorum. Hastane bahçesinde bir hafta bekleyerek, kızımın hayatta kalması için dua ettim. Ama olmadı` diye konuştu.