Antalya'da 2 ay önce alkol komasına girdiği için hastaneye gelen İngilizce Öğretmeni G.T.'ye, acil servis tuvaletinde tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan temizlik elemanı Hayri G.'nin yargılanmasına başlandı. Tecavüz suçlamasını kabul etmeyen Hayri G., " Kadın tuvalette işini bitirince altımı temizle dedi. Eğilip, altını silerken, tuvalet kapısını üzerimize kapattı ve kilitledi. Daha sonra pantolonumu indirip benimle ilişkiye girmek istedi. Kabul etmeyip dışarı çıktım" dedi.

POLİSTEKİ İFADESİNİ REDDETTİ

Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında hakim önüne çıkan Hayri G. (24), poliste verdiği, " Kadın tuvalette beni üzerine çekti ve ilişkiye girdik" şeklindeki ifadesini kabul etmediğini belirterek, bu sözlerin yazılı olduğu tutanağı polisin baskısı altında imzaladığını ileri sürdü.

İŞİNİ BİTİRDİ, ALTINI SİLDİM!

Alkollü kadının, ?beni tuvalete götürür müsün' diyerek kendisinden yardım istediğini anlatan Hayri G., " Koluna girerek, tuvalete götürdüm. ?Çamaşırımı indir' dedi, indirdim. Ben dışarı çıktım ve işini bitirmesi için kapıda bekledim. 3 dakika sonra beni geri çağırdı, ?Altımı sil' dedi. Eğilip, altını silerken, tuvalet kapısını üzerimize kapatıp kilitledi. Sonra benim beli lastikli pantolonumu indirdi. İkimizin de iç çamaşırları üzerimizdeydi. Cinsel ilişkiye girmek istedi fakat kabul etmedim ve kapıyı açıp çıktım. Kesinlikle cinsel ilişki kurmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

ARKADAŞIM BANA BAĞIRDI

Mahkeme başkanının sorusu üzerine, hastanede bayan hemşire ve hastabakıcı bulunduğunu ancak kadın kendisinden yardım istediği için onu tuvalete götürdüğünü belirten Hayri G., tuvalette iken arkadışının kendisine ?dışarı çık' diye bağırdığını ve kendisinin de çıktığını söyledi. Tanık olarak dinlenen diğer temizlik görevlisi Ümit Şaşka ise " Bizim hastalarla birlikte tuvalete girmemiz yasaktır. Hastayı tuvalete sokup, kapıda beklememiz gerekiyor. Hayri kadınla tuvalete girince ben kapıya vurup çıkmasını istedim" dedi.

6 DAKİKADA TECAVÜZ OLUR MU?

Güvenlik kameraları kayıtlarına göre Hayri G. ile mağdure G.T.'nin tuvalete giriş çıkışları arasında 6 dakikalık bir zaman olduğunu belirten Hayri G.'nin avukatı Fatih Demirtop, " 6 dakikada tecavüz olup olmayacağını mahkemenin takdirine bırakıyorum. Mağdure, önceki ifadesinde acil serviste yatarken mavi üniformalı bir kişinin cinsel organına dokunduğunu söylüyor. Alkollü de olsa bir kişi böyle bir tacizde bağırır, bir şeyler söyler ama kendisini taciz eden kişiden onu tuvalete götürmesini istemez. Üstelik iddia ettiği tecavüzden 1.5 saat sonra doktora şikayetini bildirmiştir" diye konuştu. Duruşma 10 Kasım'a tarihine ertelendi

Dava konusu olay 10 Ağustos gecesi Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin acil sirvisinde meydana gelmişti. Hastanenin temizlik işlerini yürüten özel bir temizlik firmasının elemanı Hayri G.'nin, tatil için Antalya'da bulunan ve alkol komasına girdiği için hastaneye gelen İngilizce Öğretmeni G.T.'ye tuvalette tecavüz ettiği ileri sürülmüştü. Gözaltına alınan Hayri G. tutuklanmıştı.