Eğitim-Bir-Sen temsilcileri düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
Eğitim-Bir-Sen Kayseri Şube başkanı Aydın Kalkan Kurum temsilcileri toplantısında yaptığı konuşmada "Kurum temsilcileri sendikamızın uç beyleridir, bu arkadaşlarımıza çok önemli görevler düşmektedir. Sizler görevlerinizi en iyi şekilde yapıyorsunuz. Sendikamız bu sayede güçlenmeye devam ediyor. 666 sayılı KKK ile öğretmenlere ve öğretim elamanlarına ek ücret verilmeyerek önemli bir eksiklik ortaya çıkmıştır. Bu durum ya düzelecek, ya düzelecektir" dedi.
Kalkan, bazı sendikaların düzenlemeyi fırsat bilerek kışkırtıcılık yaptığını ileri sürerek, "Bunlara karşı dikkatli ve sabırlı olalım. Çünkü biz ideolojik sendikacılığı değil hizmet sendikacılığı yapıyoruz. İnsan hayatını ilgilendiren her alanda faydalı hizmetler üretmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
Kalkan, "Memur-Sen 2009 yılında yetkiyi aldığında 4688 sayılı yasa ile hak alınamayacağını görerek toplu sözleşme hakkı verilmezse pazarlık masasına oturmayacağını belirtip gerekli çalışmaları yaparak toplu görüşme yerine toplu sözleşme hakkının alınmasını sağladı. Ayrıca toplu görüşmelerde 9 yılın en iyi kazanımını sağladı. Sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesini sağladı. Bütün bunları ilkelerimizden ve üyelerimizden aldığımız güçle yapıyoruz. Toplumsal ve sosyal konulardaki görüşlerimiz AK Parti ile örtüşebilir. Bu son derece normal bir durumdur. Biz hep doğrudan yanayız, hiç kimseye diyet borcumuz yoktur. En büyük gücümüz üyelerimizdir, doğrudan yana oluşumuzdur, mazlumdan yana oluşumuzdur, demokrasiden yana oluşumuzdur" şeklinde konuştu.