Diş hekimi Arzu Yalnız Zogun ve İletişim Uzmanı Reyhan Özdemir tarafından düzenlenen tüm gelirinin Down Sendromlu çocuklara bağışlandığı yardım etkinliği dün gece Ortaköy Versai'de gerçekleşti.
Birbirinden ünlü konukların katıldığı gecenin sunuculuğunu, sevilen habercilerden Fatih Portakal ve Duygu Canbaş üstlendi. Gecenin açılış konuşmasını Arzu Yalnız Zogun yaparken Down Kafe kurucusu Saruhan Singen gecenin anlam ve önemini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Geceye Hukukçu yazar Bahadır Yenişehirlioğlu şiirleriyle renk katarken Araştırmacı Yazar Sevda Türküsev yaptığı özel bir konuşmayla destek verdi. TSM Sanatçısı Aslıhan Erkişi orkestrası ile birlikte birbirinden güzel eserler seslendirirken aralarında Nadide Sultan, Ferman Toprak, Aslı Hüner, Hakan Altar gibi isimler şarkılarıyla destek verdiler. Geceye Down Sendromlu çocukların yaptığı tiyatro gösterisi damga vururken, çocuklar için çok sayıda davetiye satıldı ve bağış toplandı. İşadamı Yusuf Yetişgin bu özel gecede oldukça yüklü bir bağışta bulundu.
Gecenin finalinde Down Sendromlu çocukların oynadığı tiyatro gösterisi dakikalarca ayakta alkışlandı. Çocukların sempatisine fazla dayanamayan konuklar, onlara yakın ilgi gösterip bol bol fotoğraf çektirdi. Çocukların gece boyu bitmek tükenmek bilmeyen enerjilerine ayak uyduran konuklar, onlarla birlikte şarkılar söyleyip oyunlar oynadı. Çocukların ailelerinin yaptığı konuşma sonrası oldukça duygulanan bazı konuklar, gözyaşlarını tutamadı. Down Sendromlu çocukların hayata kazandırılması ve onlara karşı farkındalık oluşmasını amaçlayan gecede toplanan tüm bağışlar çocukların daha iyi ortamda yaşayabilmeleri için harcanacak.
DOWN SEDNROMLU ÇOCUKLAR BİRBİRİNDEN ÜNLÜ KONUKLARA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Yaptıkları yardımların yanında şıklıklarıyla da dikkat çeken birbirinden ünlü konuklar, gecenin sonunda salondan oldukça mutlu ayrıldı. Aralarında Nadide Sultan, Ferman Toprak, Aslı Hüner, Aslıhan Erkişi, Hakan Altar, Bahadır Yenişehirlioğlu, İlhami Yıldırım, Yaşar İpek, Sevda Türküsev, Saruhan Singen, Yusuf Yetişken, Günay Musayeva, Tülin Ürker gibi isimlerin bulunduğu geceye ilgi yoğundu. Konuklar yaptıkları açıklamalarda, Down Sendromlu çocukları çok sevdiklerini ve geceyi düzenleyen herkese çok teşekkür ettiklerini söylediler. Katılımcılara Plaketleri gecenin sonunda Fatih Portakal, Duygu Canbaş, Arzu Yalnız Zogun, Saruhan Singen tarafından verildi.