Sabahın erken saatlerinde çok sayıda adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda, aralarında ünlü isimlerin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Operasyonun "ihale yolsuzluğu ve rüşvet" iddiaları üzerinegerçekleştirildiği ifade edildi.

Yolsuzluk gözaltıları Emniyette

İhale yolsuzluğu operasyonunda gözaltına alınan şüpheliler İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul polisinin düzenlediği operasyonlarda ünlü işadamlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler daha sonra sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Öte yandan, gözaltına alınanların yakınları da bilgi almak için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

AĞAOĞLU CEO’SU RAHVALI: “ALİ AĞAOĞLU EMNİYETE DAVET EDİLDİ”

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı, işadamı Ali Ağaoğlu’nun ihtiyaç duyulan bir ifadeyi vermek üzere emniyete davet edildiğini, gözaltında olmadığını söyledi.Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı, Ali Ağaoğlu’nun gözaltında olduğu iddialarına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bazı kamu görevlileriyle ilgili yolsuzluk iddiaları üzerine alınan bir mahkeme kararıyla belirli sayıda işadamının ifadesine ihtiyaç duyulduğunu belirten Rahvalı, “Bu kapsamda da Sayın Ali Ağaoğlu ihtiyaç duyulan bir ifadeyi vermek üzere emniyete gitmiş bulunuyor” dedi.

Ali Ağaoğlu’nun emniyete davet edildiğini kaydeden Hasan Rahvalı, “Arama yapıldı, tamamlandı. Aramayla ilgili herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı, bu da tutanağa bağlandı” diye konuştu.

İhaleye fesat karıştırma iddialarını da yalanlayan Rahvalı, “İhaleye fesat karıştırma iddiasını ben de televizyonda duydum. Bu tür şeyler resmi belgeye dayanmadığı için kesin bir şey söylemek mümkün değil. İhaleye fesat karıştırma iddiaları olayının içerisinde Ağaoğlu Grubu’nun olması mümkün değil. Bugün halka açık, hatta canlı yayında yapılan ihalelere katılıyoruz. En son Kartal ihalesinde 41 tane uluslararası müteahhitlik ve yerli firmaların olduğu açık bir ortamda adeta bilek güreşiyle kazanılan ihaleler bunlar. Kaldı ki her girdiğimiz ihaleyi de biz almıyoruz. Böyle bir iddianın mesnetsiz olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Aramalar sırasında herhangi bir belge veya dokumana el konulmadığını aktaran Rahvalı, “Polis ve adli makamlar bizden bilgi, belge isterse her şeyimiz açıktır. Aramalar bitti ve tutanağa bağlandı” dedi.

Ebru Gündeş'in eşide gözaltında

Sanatçı Ebru Gündeş’in eşi işadamı Reza Zarrab, İstanbul polisinin düzenlediği ihale yolsuzluğu operasyonunda gözaltına alındı.

İstanbul polisinin düzenlediği ihale yolsuzluğu operasyonunda aralarında işadamlarıının da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimler arasında sanatçı Ebru Gündeş’in eşi işadamı Reza Zarrab da var. Zarrab’ın Kanlıca’daki evine gelen polis, arama yaptı. Aramalar sonunda ünlü işadamı gözaltına alındı. Zarrab’ın evinden lüks bir otomobil ayrılırken, içinde Ebru Gündeş’in olduğu iddia edilen bir cip de arkasından gitti.