Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Tuşba Belediye Başkan Adayı Özgökçe, Kalecik Toplu Konut İdaresi (TOKİ) sakinleri ile bir araya geldi.
Kalecik ’TOKİ seçim bürosunda yapılan toplantıya yaklaşık 300 kişilik bir katılımla yoğun bir ilgi gösterildi. TOKİ’ler deki sorunların tamamını bildiklerini ifade eden Özgökçe, bu sorunların çözümü için tüm hazırlıkları yaptıklarını bunların çözmek için sabırsızlıkla 31 mart sabahını beklediklerini söyledi. Kalecik halkı ve TOKİ’de kalan tüm halkımız belediyecilik hizmetlerinden en iyi bir şekilde faydalanması için elerinden geleni yapacaklarını ifade eden Özgökçe, “Burada yeni çağdaş bir kent ortamı hazırlayacağız. Bunu a ilk olarak TOKİ‘lerde göstereceğiz. Bunu herkes görecek. Halkın kentsel ihtiyaçlarını karşılayabilmek, ortak hayatın huzurlu, mutlu, refaha giden bir geleceğini sağlamak için her zaman çalışacağız. ’TOKİ’lerde kabristan, taziye evleri toplum gelişim merkezleri, ulaşım hizmetleri, su, yol ve diğer enerji hizmetlerinin tamamına biz belediye olarak çözeceğiz İnşallah. Biz inşallah Van'ın plakası olan yüzde 65 en az oy oranı ile kazanmayı hedefledik. İnşallah hedefinize ulaşacağız” dedi.
Sosyal bir belediyecilik anlayışına sahip olduklarını söyleyen Özgökçe, Tuşba için ürettikleri proje ve hedefleri bu kapsamda değerlendirdiklerini ifade ederek, “Ben Kalecikliyim. Buradaki tüm sorunları en iyi şekilde ben bilirim. Bu sorunları çözecek kapasitede beyin gücüne ve ekibe sahibiz. Sosyal belediyecilik de sosyal sorunlar oluştuktan sonra değil oluşmadan sosyal hizmet projelerini hayata geçirmektir. Toplumu sorunlardan korumak ve önlemek için bunun zorunlu olduğuna inanıyoruz ve çalışmalarımızı bu kapsamda değerlendirdik” şeklinde konuştu.
Halka projelerini tek tek açıklayan Özgökçe, vatandaşın büyük ilgisi ve alkışlarla TOKİ’den ayrıldı.