AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "İnsan nerede yaşıyorsa, nerede bir ocak tütüyorsa biz oraya hizmet götürdük" dedi. Herkesin aynı medeniyetin evlatları olduğunu kaydeden Yıldırım, "Farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Biz herkese, her kesime hizmet ettik, bu her zaman böyle devam edecek" diye konuştu.
Seçim çalışmaları kapsamında Menemen ilçesi temaslarına devlet hastanesi ziyaretiyle başlayan Binali Yıldırım, vatandaşlarla bir araya geldi. Menemen Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Kaplangı ile birlikte Asarlık beldesinde bulunan seçim ofisini açan Yıldırım, Menemen’de İZBAN durağını ilk iş olarak yapacaklarını kaydetti. Yıldırım, “Menemen’de İZBAN’ın durağı yok. Asarlık, Menemen ve Koyundere’de İZBAN durağı yapılacak. Burada eksik olan PTT şubesi için de çalışmalar için düğmeye basıldı” dedi.

“BERABERLİKLERİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ”
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Asarlık beldesinde şu mesajları verdi: “Ayrılıklarımızı değil, beraberlikleri ön plana çıkaracağız. Paylaşacak çok şeyimiz var. Hepimiz aynı kültürün, aynı medeniyetin evlatlarıyız. Alparslan Malazgirt'e geldiğinde Anadolu tarihi başlıyor. Biz böyle bir neslin evlatlarıyız. Ne oldu da birbirimize yan gözle bakıyoruz? Bunun ülkemize kazandırdığı bir şey var mı? Dönüp bakıyoruz, 30 bin insanımız gitti. Ne için? Kocaman bir hiç. Bin yıldır bu topraklarda yaşıyoruz da bir şey olmadı, neden 30 senedir birbirimizle uğraşıyoruz. Bu oyun dün başka türlü oynanıyordu, bugün başka türlü oynanıyor. Maksat Türkiye’nin istikrarlı gidişini engellemek. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Kaynaklarımızı, enerjimizi birbirimizi yormak için değil; ihya etmek için kullanacağız.”

“KİMSEYİ MAĞDUR ETMEDİK”
Oynanmak istenen oyunu bozduklarını ve kardeşlikleri, birlik ve beraberlikleri pekiştirdiklerini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti: “Hakkari, Şırnak, Bingöl havaalanlarını yaptık. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde beş bin kilometre duble yol yaptık. Bu bölgede yaşayan insanlarımız ‘mağdur olmasın’ dedik. Batman’ın, Siirt ve Mardin’in yolları İzmir’den aşağı değil. İnsan nerede yaşıyorsa, nerede bir ocak tütüyorsa biz oraya hizmet götürdük, getirdik.”
Binali Yıldırım, Menemen Devlet Hastanesi bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti. Hastane çevresindeki esnafı da ziyaret eden Yıldırım, vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı.