AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Adem Ceylan İvedik Organize Sanayii içinde yer alan seçim bürosunun açılışını yaptı.
Büronun açılışına çok sayıda vatandaşla beraber sanayici ve esnafın da yoğun ilgi gösterdiği görüldü.
Ceylan açılışta yaptığı konuşmada Yenimahalle için yapacağı hizmet ve projeleri anlatarak yeni dönemde Yenimahalle’yi çok güzel günlerin beklediğini söyledi.
Ceylan seçim bürosunun açılışına katılan sanayici esnafına yönelik yaptığı konuşmada “Üreteceksiniz, çalışacaksınız, ARGE yapacaksınız, Türkiye ile yarışacaksınız, dünya ile yarışacaksınız Ama bunu tek başınıza yapacaksınız. Size ben teşekkür ediyorum. Siz Dünya ile Türkiye ile yarışıyorsunuz. Hükümet imkânları ve Büyükşehir Belediyesi imkânları hariç ilçe belediyesinin desteğinden yoksun yapıyorsunuz. “ dedi
Kendi yönetim anlayışlarının ise sanayici ve esnaf için ne yapabiliriz kaygısında olacağının altını çizdi. Belediye olarak esnafın merkezi idare imkânlarından nasıl yararlanabilir bunu araştırıp bu konuda çalışmalar yapacaklarını da söyledi.
Yenimahalle belediyesinin yeni dönemde sanayici ve esnafı Uluslararası fuarlarda ve ticari arenalarda olması için planlamalar yapacaklarını belirtti. Belediye bünyesinde sanayici ve esnaf için birim kurulacağını da söyleyen Ceylan, çözebilecekleri tüm sorunları vakit kaybetmeden çözüme ulaştıracaklarını dile getirdi. Ceylan kendilerini aşan problemleri ise merkezi idare imkânlarını kullanarak çözüme kavuşturacaklarını, merkezi idare ve üniversitelerle ile ilgili projelerde aracı ve birleştirici olacaklarını söyledi. Adem Ceylan bütün yenimahallilerin yanların da olacakları gibi sanayici ve esnafın da yanında olacaklarının altını çizdi.
Ceylan İl Özel İdaresi Genel sekreterliği görevinde iken Ankara’da 80 yılda yapılmayan hizmeti yaptıklarını söyledi. Ceylan yaptıkları hizmetleri ise çok fazla imkânlar ile gerçekleştirmediklerinin altını çizdi. Kendilerine ayrılan, bütçenin yüzde yetmiş beşini yatırıma dönüştürdüklerini dile getirdi.  Şimdiki yönetim ise bütçesinin yüzde seksenini cari harcamalara ayırdığını söyleyrek, kalan yüzde 20 ile yatırım yapmaya çalıştığından bahsetti.
Yenimahalle’nin son dönemde hizmet fakiri bir ilçe olduğunu söyleyen Ceylan, son beş yılda Yenimahalle’ye yakışır hiçbir hizmet yapılmadığını dile getirdi. Ceylan “Bizler bu bunu değiştireceğiz hem hizmet edeceğiz hem de milleti devletle buluşturacağız” dedi.
Dünyanın en büyük tema parkının Yenimahalle ilçe sınırları içinde yapıldığını söyleyen Ceylan, projenin bitimiyle gezi eğlence konaklama alanlarında Yenimahalle’de yeni bir dönem başlayacağını,  o zaman sanayiciye, iş adamlarına ve esnafa çok iş düşeceğini belirtti.
Adem Ceylan Seçimlerden sonra Yenimahalle’yi hep beraber Ankara’nın marka ilçesi yapacaklarını, Yenimahalle’nin adına yakışır bir ilçe olacağını söyledi.