AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Ege Roman Dernekleri Federasyonu’nun açılışını gerçekleştirdi. Kadınların yoğun ilgisi karşısında “Durun gacılar, daha çok görüşeceğiz” diye seslenen Yıldırım, herkesi güldürdü. Yıldırım'ın, Yenişehir’de Roman vatandaşlarla buluşması sırasında da izdiham yaşandı. Sevgi gösterileri arasında kalan Yıldırım, yürümekte güçlük çekti.
Yenişehir’de İnşaatçılar Çarşısı'nda da inşaat malzemecileri ile bir araya gelen Yıldırım, inşaat malzemecilerini dolaşarak kolaylıklar diledi. Oradan, Gıda Çarşısı'na geçen Yıldırım, çay ve kahve toptancıları ile de buluştu. Gıda Çarşısı esnafına ortak mesaj veren Yıldırım, “Herkes hizmetsizlikten bıktı. İzmir, hizmet fakiri oldu. Ama merak etmeyin. Şehirde yapacağımız çalışmalar İzmir’i dünyanın gözbebeği yapacak. Bunu hep birlikte başaracağız” diye konuştu. Yıldırım’ın konuşmaları sık sık 'Kurtarın bu İzmir’i', 'Artık yeter', 'İzmir böyle başkan bir daha görmez' şeklinde sloganlarla kesildi.

“İZMİR’DE TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ”
Gıda Çarşısı esnafını 4’üncü kez ziyaret ettiğini belirten Yıldırım, giriş-çıkışlar konusunda sıkıntı yaşandığını bildiğini ve vekillik döneminde mevcut başkanla bu konuda protokol imzaladıklarını söyledi. Protokol yapılmasına rağmen yine de gereğinin yapılmadığını belirten Yıldırım, "Bu konuyu da kısa sürede çözüme kavuştururuz" dedi. Gıda Çarşısı esnafını ziyareti sırasında Yıldırım’a Boşnak böreği ikram edildi, geleneksel takke takıldı. Yıldırım, takke takılırken “İzmir’de takke düştü, kel göründü artık. Herkes, almadığı hizmetin hesabını soracak” şeklinde konuştu.

İZDİHAM YÜRÜTMEDİ
Binali Yıldırım, Gıda Çarşısı ziyaretinin ardından Yenişehir İşçiler Caddesi’nde Roman Mahallesi’ne girdi. Sevgi gösterileri arasında yürümekte güçlük çeken Yıldırım, izdiham nedeniyle uzun süre ilerleyemedi. 5 yaşındaki iki çocuğun açtığı ‘Sen İzmirsin büyük düşün’ yazılı pankartı gören Yıldırım, kısa süreli şaşkınlık yaşarken, çocukların yanına giderek teşekkür etti. Seçim ofisi açılışı sırasında seslendiği Roman vatandaşlar Yıldırım’ı alkış yağmuruna tutarken, mahallelerine geldiği için teşekkür etti.

ERZİNCANLILARLA BULUŞTU
Erzincan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Kaya Termal Otel Kardelen Salonu'nda düzenlediği akşam yemeğine de katılan Yıldırım’ı yaklaşık bin 500 Erzincanlı ayakta alkışlayarak karşıladı. Erzincan’dan İzmir’e gönül köprüsü kuranları sevgiyle selamladığını söyleyen Yıldırım, Türkiye’nin 11 yıllık kalkınma destanını yazdıktan sonra daha güzel bir İzmir için İzmir’de olduğunu kaydetti. Yıldırım, “İzmir’de başkan adayı olarak İzmir’i yaşadığı bu çıkmazdan, açmazdan kurtarmak için kolları sıvadık yollara düştük” dedi.

“HİZMET HER KİŞİNİN DEĞİL, ER KİŞİNİN EHLİDİR”
Hizmet etmenin zor iş olduğunu sözlerine ekleyen Yıldırım, şöyle konuştu: “İçinizde insan sevgisi yoksa, eğer insanı yüceltmiyorsanız, hizmet edemezsiniz. 11 yıl boyunca siz hemşehrilerimizin başını öne eğdirecek hiçbir işimiz olmadı. Erzincan’ı İzmir’de temsil etmek en önemli vazifem oldu. 11 yılı kesintisiz Türkiye’nin bölünmüş havayolları, karayollarını inşa ede ede bugünlere geldik. Havayolunu halkın yolu yaptık. Yolları böldük, insanları birleştirdik. Hızlı tren özlemini giderdik. Yurdun dört bir yanında hizmet ettik. Şimdi de İzmir’de yapacak çok işimiz var. Otopark sorunu, ulaşım sorunu, çöp sorunu, tüm bunları çözeceğiz. Bu söz Binali Yıldırım sözüdür. Yavaş konuşan ama soyadı gibi çok çalışan kardeşinizin sözüdür. Yıldırım’ın konuşması sırasında bir vatandaşın, “Ey İzmir! Yola çıktı, o yürekli aslan. Hizmetse hizmet. İşte adam gibi adam. Bak size geldi başkan. O çalışkan başkan Binali Yıldırım” yazılı pankart açtığı görüldü.