Büyükçekmece halkının gözünün açıldığını söyleyen AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Av. Celal Babayiğit, “30 Mart'ta milli irade sandığa yansıyacaktır. Sizler verdiğiniz oylarla 20 yıllık durağanlığı harekete çevireceksiniz” dedi.
Seçimlere sayılı günler kala çalışmalarını hızlandıran AK Parti Büyükçekmece Adayı Av. Celal Babayiğit, Celaliye, Kamiloba ve Mimarsinan'da partililere hitap etti. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş'un da katıldığı mitinglerde konuşan Babayiğit, Büyükçekmece'nin değişime gün saydığını söyledi.
Slongaları eşliğinde kürsüye çıkan Celal Babayiğit, ilçe halkının artık kararını verdiğini vurguladı. AK Partili Babayiğit, "30 Mart'ta milli irade sandığa yansıyacaktır. Sizler vereceğiniz oylarla 20 yıllık durağanlığı harekete çevireceksiniz. Sadece mevcut idareyi değil, yönetim zihniyetini de değiştireceksiniz. Büyükcekmece'nin yeni bir idare tarzına, yeni bir anlayışa ihtiyacı var. Büyükcekmece'de yaşayan çoğunluğun talebi üzerine, Büyükcekmece değişecek diyoruz. Bu değişimle beraber çok daha güzel bir gelecek bizi bekliyor. Değişim iyi ama çok kolay bir şey değil, değişimi hızlandırmak Büyücekmece'nin 20 yılda kaybettiklerini yerine koymak için yola çıktık" diye konuştu.
Konuşmasının devamında büyükşehir belediyesi, hükümet ve Büyücekmece Belediyesi'nin uyum içinde çalışması gerektiğini ifade eden Babayiğit, "Bu üç kurum el ele versin, uyumu yakalayalım ve bu destekle beraber Büyükcekmece'yi hak ettiği noktaya taşıyalım. Arkamızda AK Parti'nin belediyecilik anlayışı ve arkamızda Türkiye'yi rekordan rekora koşturan bir hükümet gücü var. Biz dedik ki; Büyükşehir ve hükümetteki bu gücü Büyükçekmece ile birleştirelim ve buluşturalım” dedi.
Büyükcekmece'de hizmet günlerinin başlaması gerektiğini belirten AK Partili Babayiğit, "Biz inşallah Büyükçekmece'yi, metrosuyla, 2 hastanesiyle aslında şimdiden geleceğe hazırlamaya başladık. Ama bize bunlar yetmiyor. Biz Büyücekmece'yi İstanbul'un büyük bir turizm merkezi, bir eğitim yuvası ve üniversite şehri yapmaya karar verdik. İdarecilerin basiretli ve tecrübeli olması çok önemlidir. Bireysel kararlar sadece şahsı ilgilendirir ama 250 bin nüfuslu bir ilçeyi idare ediyorsan verdiğin her karar, 250 bin kişiyi ilgilendirir" şeklinde konuştu.