AK Parti Eyüp Belediye Başkan Adayı Remzi Aydın, çocukluğunun geçtiği Sakarya-Silahtarağa Mahallesi’ndeki sevgi yürüyüşünde duygusal anlar yaşadı.
Silahtarağa Mahallesinde Yeni Camii’nin önünden doğup büyüdüğü evin önüne gelen Remzi Aydın’ı, Uğur Sokak’taki evlerinin önünde annesi Fatma Aydın karşıladı. Annesinin ve çocukluğunu bilen komşularının ellerini öpen ve onların hayır dualarını alan Remzi Aydın, “Çocukluğum burada geçti. O kadar çok anım var ki. Rahmetli babam, kardeşlerim, annem, arkadaşlarım… Her geldiğimde o güzel anıları yaşıyorum. Çok mutlu bir çocukluk geçirdik… Şanslı bir çocuktum ben” dedi.
Remzi Aydın’ın annesi Fatma Aydın da oğluyla gurur duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Her gün komşularımızla birlikte ona dua ediyoruz. Memleketimizin birliği, bekası için, vatanı uğruna hizmet etmesi bizi çok sevindiriyor. Allah ondan ve memleketimize hizmet eden herkesten, Başbakanımızdan da razı olsun. Remzi çok iyi bir çocuktu, çok saygılıydı, hiç bizi üzmedi onu bütün mahalle herkes çok sever” dedi. Remzi Aydın, annesi ve mahalle komşularıyla birlikte bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.
Remzi Aydın’a kendi mahallesini gezerken AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Rasim Bozkurt, Kadın Kolları Başkanı Tuba Akın ve partililer de eşlik etti. Aydın ve Bürge, daha sonra Silahtarağa İlköğretim Okulu ve Silahtarağa Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’na da uğradı. Orada Nadiye Cesur adlı Türkiye karate üçüncüsü olan sporcuyla sohbet eden Aydın, “Gençlerimizin böyle sporlarla profesyonel olarak ilgilenmesi ne güzel. Ben de uzun yıllar karate yaptım. Oğlum tekvando oynuyor. Kız erkek, tüm gençlerimizin bir spor dalıyla ve mutlaka bir güzel sanatlar dalıyla ilgilenmesini özellikle arzu ediyorum” diye konuştu.