Kastamonu’nun Tosya ilçesinde seçimi kazanan AK Parti Belediye Başkanı Kazım Şahin ve meclis üyeleri mazbatasını aldı.
Seçim sonuçlarının kesinleşmesiyle dün İlçe Seçim Kurulu Başkanlığında mazbata teslim töreni düzenledi. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Sunel Öner Türköz Başkanlığında düzenlenen törene İlçe Seçim Müdürü Mehmet Güdek, seçimi tekrar kazanan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Kazım Şahin Ak Parti belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi ve partililer katıldı. Hakim Türköz, törende yaptığı konuşmada, “Yeniden Belediye başkanı seçilen Kazım Şahin beyi ve meclis üyelerini tebrik ediyorum. İyi bir seçim dönemi yaşadık bu süreçte ilçe seçim kurulu kararlarının uygulanmasında gösterdiği hassasiyet nedeniyle başkana teşekkür ediyorum” dedi.
5 yıldır belediye başkanlığı görevini yürüten Kazım Şahin mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Sunel Öner Türköz’den aldı. Mazbatasını almasının ardından açıklama yapan Kazım Şahin, “Bizlerde Hakim hanıma ve seçim kuruluna çok teşekkür ediyoruz. Başından sonuna kadar hakim hanım yüksek bir performansla disiplinli bir şekilde seçimlerin sağlıklı emniyetli bir şekilde geçmesini sağladı. Şaibesiz dedikodusuz olaysız bir seçim geçirdik. Hakim hanımın şahsında bütün ilçe seçim kurulu müdürümüze kurul üyelerine teşekkür ediyorum. İnşallah memleketimiz için hayırlı olur” dedi.
Ak Parti’den il genel meclisi seçilen Yusuf Arpacı, İlyas Çakır ve Cahit Çalışkan da İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Sunel Öner Türköz’den mazbatalarını aldı. Mazbata töreninde AK Parti’den belediye meclis üyesi seçilen Fazıl Ateş, Hüseyin Nalbantoğlu, Hüseyin Örü, Ali Mutlu, Süreyya Yağmur, Hayreddin Eker, Müjdat Güney, Kemal Kocaoğlu, Orhan Cığa, Aydın Kaynar, İhsan Erçelebi'de mazbatalarını Hakim Sunel Öner Türköz’den aldı. Belediye meclis üyelerinin yedek üyelerine mazbatalarının verilmesinin birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı ile mazbata töreni sona erdi.