Uluslararası arenada ödüllerine her yıl yenilerini ekleyen Sunar, bu yıl iki ürünüyle daha ödül aldı. Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü'nün (International Taste&Quality Institute) düzenlediği lezzet ve kalite değerlendirmesinde, Sunar Ayçiçek Yağı ve Sunar Profesyonel Baklavalık Yağı "Üstün Lezzet Ödülüne " layık görüldü
Gıda sektörü için önemli bir referans niteliğinde olan merkezi Brüksel’de bulunan ITQI Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü'nün, 2005 yılından bu yana her yıl düzenlediği lezzet ve kalite ödüllerinde, Sunar Yağ geçtiğimiz yıl yakaladığı başarıya bu yıl yenilerini de ekleyerek iki ürünüyle daha ödüle layık görüldü. Yapılan ürün deneme testlerinde Sunar Ayçiçek Yağı ve Sunar Profesyonel Baklavalık Yağı dünyanın önde gelen derneklerinin master cheflerinin beğenisini kazanarak ITQI’nin “üstün lezzetli’’ ürünler kategorisine girdi.
Sunar Yağ ürünleri, üretim koşulları, tadı, kokusu, ilk izlenimi ve ambalajı açısından hepsi onlarca yıllık tecrübeye sahip 120 kişilik şef ve 12 kişilik içecek uzman grubunun kör test incelemesinden geçti. Dünyanın dört bir yanından gönderilen üstün lezzetli yiyecek ve içeceklerin test edildiği ITQI’de, Sunar Grup iki ürünüyle ödül alarak büyük bir başarıya da imza atmış oldu ve lezzetini uluslararası boyutta da tescilledi.
Lezzet bakımından yüzde 70’in üzerinde puan alan ürünlere Üstün Lezzet Ödülü (Superior Taste Award) verilen testin sonucunda, Sunar Ayçiçek Yağı ve Sunar Profesyonel Baklavalık Yağı üç yıl boyunca ambalajında ödüle dair logoyu kullanmaya hak kazandı. Bugüne kadar yüzden fazla ülkede, yüzlerce şirket bu ödülden yararlanarak hem uluslararası alanda hem de yurt içinde marka imajını kuvvetlendirmektedir.