İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona'nın Başkanı Josep Maria Bartomeu, Katalan ekibinin yeni transferlerine ve hocasına yönelik konuştu.
Bartomeu, sekiz yeni oyuncunun transferine rağmen asıl önemli transferin Luis Enrique olduğunu söyledi.
Palau de Congressos de Catalunya’da gerçekleştirilen 35. Taraftarların Kulüpleri Dünya Konferansında konuşan Bartomeu: “Luis Enrique yılın en büyük transferi. O, takıma tutku, liderlik ve fedakarlık getirdi. Onun için büyük umutlarımız var.” diyerek yeni hocasına olan güveninin altını çizdi.
Başkan, Barça’nın bu seneki flaş transferi Luis Suarez’e ise övgülerde bulundu. Bartomeu; "Suarez burada olduğu için çok heyecanlı. Küçüklüğünden beri bu takımda oynamayı hayal etmiş” diyerek yaptığı büyük transerin arkasında durdu.
Bartomeu konuşmasında Barcelona’nın son iki teknik adamı Tito Vilanova ve Gerardo ‘Tata’ Martino hakkında da birkaç şey söyledi ama geleceğe bakmalarının daha önemli olduğunu ifade etti. 2021’de yapımı tamamlanacak yeni bir stadyumu da içeren Espai Barça projesi, başkanın yakın geleceğe dair fikirlerinden biri. Bartomeu ayrıca kulübün borçlarını her yıl azalttıklarını ve bu seneki kulüp gelirlerinin toplamda 630 milyon euro olduğunu söyleyerek sözlerini bitirdi.