DEEPART şirketinin projesi olan  Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali Bodrum Belediyesi işbirliği ile Bodrum Kalesin'de ve Bodrum Antik Tiyatrosunda gerçekleşecektir. Festival programında tiyatro, müzik, dans, resim sergisi gibi sanatsal performansları  yer alacaktır.  Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festival'i Sadri Alışık Tiyatrosu Yatak Odası Dialogları( Levent Ülgen - Goncagül Sunay), Dostlar Tiyatrosu Yaşamaya Dair (Genco Erkal – Tülay Günal), Kumbaracı Tiyatrosu  Kimsenin ölmediği bir günün ertesiydi (Sumru Yavrucuk) ,  İngiltre’den 12 Tenor s,  İrlanda dan Spirit of the Ireland ve Fransa ‘dan ZAZ gibi Yurt içi ve yurt dışından gelen seçkin sanatçılardan oluşacak.
DEEPART şirketinin organize ettiği  ve Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali'ni  sanata gönül veren sanatçı  ekibi ile oluşturan proje sahibi, Festival   DİREKTÖRÜ  Özden DİNDAR ,Amacımız tüm sanatsal anlatımının bir arada olduğu sanat festivali yaratarak, sanatın evrensel dili ile izleyenlere seslenmektir.  diye belirtti. Ayrıca Bodrum sanat anlamında Ege’nin çekim noktası haline getirilerek, yurt içi ve yurt dışından gelen seçkin sanatçılardan oluşacak etkinlik takvimiyle, turizm ve eğlencenin merkezi olan Bodrum’a farklı ve alternatif bir değer kazandırmayı hedeflediğini vurguladı. ÖZDEN Kaygı ve korkularımızı, umut ve aydınlığın gücü ile silkelemek, güzeli, düşüncenin özgürlüğü ile anlatmak istiyoruz. Ağıt yakan rüzgar, yarım adadan sahnemize  özün özü’ olarak esecek… doğadan aldığına doğanın yarattığı moonlight /ay ışığı ile ışık tutup doğaya geri vermek üzere karşınızda olmayı planlıyoruz. Ay’ın ışığı ile aydınlanmaya, barış çağrısını daha yüksek haykırarak kardeşçe yaşamak için insan sevgisini ve yaşamı bir kez daha bizim sahnemizden keşfetmeye davet ediyoruz herkesi… diye ilave etti.
Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali Programı
3 Eylül – 10 Eylül tarihleri arasında Bodrum Kalesi ve Bodrum Antik Tiyatro da  düzenlenecek olan festival, 1. yılında birbirinden değerli sanatçıların  katılımıyla sanatseverlere seslenecek;
Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali  ilk ayağı olan BODRUM KALE KUZEY HENDEĞİ nde Tiyatro günleri SADRİ ALIŞIK TİYATROSU YATAK ODASI DİALOGLARI  nın performansı ile başlayacak,  Birol Güven'in yazdığı, Galip Erdal'ın yönettiği Yatak Odası Diyalogları adlı tiyatro oyunu,  3 Eylül Çarşamba akşamı saat 21:30 da…
Sumru YAVRUCUK'un yönetip oynadığı KUMBARACI TİYATROSU Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydİ  oyunu ile  4 Eylül Perşembe akşamı sahneleniyor.
BODRUM KALE KUZEY HENDEĞİ ndeki programın son Tiyatro oyunu  Genco ERKAL'ın Nazım Hikmet tutkusunun ürünü olan YAŞAMAYA DAİ  adlı müzikli gösterisi, 5 Eylül Cuma  akşamı  BODRUM KALE KUZEY HENDEĞİ nde  tiyatroseverlerle buluşuyor.
Bodrum Uluslararası 1. Moonlight Sanat Festivali nin  ikinci ayağı olan ve Bodrum Antik Tiyatro da düzenlenecek olan gösterilerinde  İlk kez Türkiye de konser verecek olan   West End ve Broadway müzikallerinde başrol oynayan tenorlardan kurulu dünyaca  ünlü  İNGİLTERE  den 12 TENORS  8 Eylül Pazartesi akşamı sahne alacaklar…
9 Eylül Salı gecesinde   İrlanda’nın efsane dans grubu OF THE IRELAND Bodrum Antik Tiyatro da enfes dans gösterileri ile  gelen seyircilere muhteşem bir gece yaşatacaklar.
Ve festivalin  kapanış gecesinde Buğulu sesi ve sıra dışı duruşuyla  ve Je Veux  parçası ile En Beğenilen Fransız Şarkıcı ünvanının sahibi genç müzisyen, büyülü kişiliği, enerjik sesiyle    ZAZ , kendi orkestrası ile  10 Eylül  Çarşamba akşamı   Bodrum Antik Tiyatrosunda sahne alacak.
Festival Biletleri Biletix'te satışta
KRAL TV  nin medya sponsoru olduğu ve 3-10 Eylül  arasında yapılacak Bodrum Uluslararası 1. Moonlight  Sanat Festivali nin biletlerinin  satışına Biletix'te başlandı.   Zengin bir  programa  sahip olan Bodrum Uluslararası 1. Moonlight  Sanat Festivali nde yurt dışından önemli sanatçıların dışında  Türkiye'nin yetiştirdiği ve sanatlarını uluslararası alanda sürdüren önemli değerler de festivalde yer alıyor.