Kobe Bryant, Kevin Durant ve LeBron James’ten sonra Nike’ın elit sporcuları arasına katılan yeni isim All-Star oyun kurucu Kyrie Irving oldu. Sporcu için tasarlanan ilk ayakkabı KYRIE 1, Irving’in performans talebini karşılayacak şekilde tasarlandı.
Nike’ın efsaneye dönüşen 42 yıllık elit sporcular ailesinin yeni üyesi,  basketbolun zirvesindeki rekabete taşıdığı azim ve mütevazı yaklaşımı sayesinde Kyrie Irving ve onun ilk ayakkabısı KYRIE 1 oldu.
NBA liginde ilk senesini geçiren sporculara verilen ‘Yılın Çaylağı’ ünvanını 2012’de kazanan Avustralya doğumlu Irving’in iki kez All-Star’da forma giymesi ve son olarak 2014 FIBA Dünya Kupası’nda “En Değerli Oyuncu” seçilmesi Nike’ın yeni elit oyuncusunun geleceğinin parlak olduğunun en büyük göstergeleri olarak görülüyor.
Çocukken kendi ayakkabısıyla Nike ailesine katılmayı hayal etmenin bile imkansız bir şey olduğunu söyleyen Irving, artık sahip olduğu KYRIE 1 ile Nike ve yeni nesil oyuncuları gururla temsil edeceğini belirtti.
Yenilik ihamla birleşti
Tasarımcı Leo Chang ve ekibi, Irving’in muazzam hız ve çevikliğine uyum sağlayabilecek, hafif, cesur ve onun sayıya dönen ilk adımı için en iyi tutuşu sağlayacak bir ayakkabı tasarlamayı amaçladı. KYRIE 1, aylar süren titiz çalışmalardan sonra sporcunun ihtiyaç duyduğu 3 ana özelliğe kavuştu. Ayakkabının ön kısmındaki “Nike Zoom Air Cushioning” ile destek sunan, ayakkabının etrafını saran “360 degree dynamic traction” ile ayağı kavrayan ayakkabı, ayağa nefes aldıran “Hyperfuse” yapısıyla denge sunuyor. Irving’in kişisel imzasının da bulunduğu detayların süslediği ayakkabı, başarılı sporcunun hikayesinie dair izler taşıyor.