Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski dönem Belediye Meclis Üyesi Av. Muharrem Erkek, Çanakkale Milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladı.
CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Muharrem Erkek’i parti binası önünde kalabalık bir topluluk karşıladı. Parti üyelerinin sloganlar atarak karşıladığı Erkek’in aday adaylığı açıklamasına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Başkanı Hamza Karagöz, Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder katıldı. 7 Haziran’da gerçekleşecek olan genel seçimler için, CHP’den milletvekili aday adayı olmaktan onur duyduğunu belirten Erkek, “Önce partim, sonra Çanakkale halkı görev verirse, yeni bir siyaset anlayışıyla hareket edeceğimi, öncelikli sorumluluğumun Çanakkale olacağını, Yasama faaliyetlerine bir hukukçu olarak önemli katkılar sunacağımı, bireyin özgürlüğü, çevre, sosyal adalet ve hukukun üstünlüğü için mücadeleye hazır olduğumu belirtmek isterim” dedi.
CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Muharrem Erkek, siyaset yapmak, mücadele etmek ve inanmak istediğini söyleyerek, “Bu güzel coğrafyada refahı, eşitliği, adaleti, barışı, hoşgörüyü, dillerin ve dinlerin kardeşliğini, sevgi saygı içerisinde, farklı kültürlerin zenginliğini ve doyasıya özgürlüğünü yaşamak istiyorum. Bunun için siyaset yapmak, mücadele etmek ve inanmak istiyorum. Başarıya inanmak istiyorum. Umutsuzluğu reddediyorum” diye konuştu. Erkek, yaptığı basın açıklamasının ardından, parti binası önünde kendisini bekleyenler de selamlaşıp, desteklerini beklediğini açıkladı.