Adem CEYLAN, Ak Parti 2. Bölge Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu bugün Ak Parti Ankara İl Başkanı M.Nedim YAMALI’ ya bizzat yaparak gerçekleştirdi.
Uzun yıllar Ankara İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüten Adem CEYLAN, Ankara’ya gerçekleştirdiği hizmetler ile Ankara’ lı hemşerilerinin gönlünde taht kurmayı başarmıştı. Ankara 2. Bölge Milletvekilli adaylık başvurusunda da Ankara’lı hemşerilerinin yalnız bırakmadığı Adem CEYLAN Adaylık başvurusunun ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi;
Ankara’lı hemşerilerimizin teveccühü, arzusu ve taleplerini dikkate alarak, Ankara’lı hemşerilerimizin sesi olmak vekili olmak için bir yola çıkmış bulunmaktayız. Bu yolda Ankara’ lı hemşerilerimiz ile birlikte yürüyeceğiz. Sürekli istişare ve iletişim halinde olacağız. Bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. 
7 Haizran seçimleri aynı zaman da; Yargı Bağımsızlığı, Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi ile ilgili Milletimizin bir seçimi olacaktır. Yargı Bağımsızlığını savunan, Yeni Anayasa’nın mutlak gerekliliğine inanan ve Başkanlık Sisteminin Ülkemiz ve Milletimiz için en hayırlısı olduğunu düşünen Milletimizin için önemli bir sınav olacaktır.
Bizlerde tüm Ankara’ lı hemşerilerimiz ile birlikte çalışacağız. Milletimizin Vekili olmak için, Ankara’lı hemşerilerimizin sesi olmak için var gücümüzle çalışacağız dedi.