CHP Bartın Kadın Kolları Parti binasında bir araya geldi. CHP’li Kadınlar 7 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan milletvekili genel seçimleri çalışmalarına başlayarak seçim startını verdi. CHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan Parti binasında yaptığı açıklamada; “ Partimiz bildiğiniz gibi 29 Martta ön seçime hazırlanıyor. 7 aday adayımız var. Tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum. Bizler Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak görevimizin başındayız. Biz kadınlara düşen görev ne ise partimizi güçlendirmek için çok çalışacak ve her türlü mücadeleyi vereceğiz. Bizler köy köy, mahalle mahalle, ev ev gezerek partimizin ilke ve projelerini anlatacağız. Birlik içinde el ele bu işi başaracağız. CHP’yi Bartın’da birinci parti yapacağız.” dedi

CHP’Lİ KADINLAR KOLLARI SIVADI
CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan konuşmasına şöyle devam etti; “Ülkemizin zor bir süreçten geçtiği bu dönemde kadın olarak ayakta kalabilmenin güçlüklerini biliyoruz ve yaşıyoruz. CHP kadın ve erkek eşitliğine inanan ve savunan bir partidir. Partimiz kadınlara ve gençlere büyük önem vermektedir. Bunu da Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kendisini bile kadınlardan sonra 2. Sıraya yazdırmış kadına verdiği önemi büyük şehirlerde 1. Sıraya kadın adaylarını koyarak ispatlamıştır. Ülkemizin CHP iktidarına ihtiyacı olduğu bu dönemde kadın örgütlerine ve kadın emeğine çok ihtiyacımız vardır. Cumhuriyeti kuran, Cumhuriyetle yaşıt partimizde biz kadınlara çok büyük sorumluluk düşmektedir. Günümüzde Ülkemiz iyi yönetilmediği gibi iç ve dış borcumuz artıyor. Tüm kesimleri ilgilendiren kredi borçlarının önüne geçilemiyor. Sindirilmiş, korkutulmuş ve düşünmesi dahi engellenen bir toplum oluşturulmuştur.
KAÇ ÇOCUK DOĞURACAĞIMIZA, NASIL DOĞURACAĞIMIZA KARAR VEREN DEVLET, KADINI YOK SAYAN BİR ZİHNİYETTİR
Sorgulamayan, araştırmayan her şeye biat eden nesiller oluşturmak istenmektedir. Ayrıca Ülkemiz biz kadınlar için zor bir ülke olma özelliğini taşıyor. Türkiye kadın-erkek eşitliğinde 135 ülke arasında 132. Sıradadır. Ülkemizde her 10 kadından 4 ü şiddet görüyor. Her gün ortalama 3 kadın eşleri, sevgilileri yada tanıdıkları erkekler tarafından öldürülüyor. Boşanmak isteyen kadınlarsa şiddete en fazla mağdur olanlar olarak karşımıza çıkıyor. Kaç çocuk doğuracağımıza, nasıl doğuracağımıza karar veren devlet, kadını yok sayan bir zihniyettir. Sokaklarda yürümemize, ne giyeceğimize, sokakta kahkaha atıp atmayacağımıza karar verenlere “hayır” diyoruz. Her gün akıllara zarar açıklamalar yaparak kadın katliamlarının, nefret cinayetlerinin, tacizin, tecavüzün ve kadına yönelik her türlü şiddetin sürmesini sağlayanlara karşı her gün büyüyen isyanımızla haykırıyoruz.
YETER ARTIK! KADINA ŞİDDET SON BULSUN!
Bu acı tablonun tek çaresi CHP iktidarıdır. Cumhuriyeti zincir olarak gören ve 12 yıldır bu zincirlerden tek tek kurtulduklarını iddia eden iktidarla mücadele etmek için çok çalışarak kazanmak için bize görev düşmektedir. Tarihimizdeki büyük cefakar kadınlarımız gibi bizlerde ülkemiz için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Ülkemiz elden gitmeden kadın gücümüzü ortaya çıkarmak zorundayız. Biz kadınlar haklarımıza sahip çıkmak için daha ne bekliyoruz? Anlaşılan odur ki; hiçbir toplum kendi haklarına sahip çıkmadığı sürece ona halkını teslim edecek bir merci yoktur. Biz kadınlar olarak Atamızın bize emanet ettiği Cumhuriyet ile bir çok haklara sahip olduk Cumhuriyetin elden gitmesi erkeklere değil, biz kadınları bu haklar mahrum bırakılarak daha çok zarar verir.”