AK Parti İstanbul Gençlik Kolları 4. Olağan İl Kongresi öncesinde düzenlenen delege yemeği, İl Başkanımız Dr. Selim Temurci’nin katılımıyla yapıldı.
İl Başkanlığımızda düzenlenen program, İl Gençlik Kolları Başkanımız Gıyaseddin Gergin’in açılış konuşmasıyla başladı.
Bir Ailenin Fertleriyiz
Konuşmasında, görev süresi boyunca çalıştığı teşkilat mensuplarına, başkanlarına ve çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Gıyaseddin Gergin, “Gençlik Kollarında biz sadece bir partinin üyesi değildik. Biz sadece teşkilat mensubu değildik. Biz aslında bir ailenin fertleriydik. Biz aslında aynı dertle dertlenen kardeşler topluluğuyuz. Aynı sevinci paylaştıkça çoğaltan, hüznü ve kederi paylaştıkça azaltan bir ailenin evlatlarıyız. Sizlerle birlikte burada olmak ve AK Parti davası için birlikte yol yürümek benim için onurdur. İstanbul’da siz değerli dava arkadaşlarımla hizmet etmek, bir insana verilebilecek en büyük payelerden biridir. AK Parti ailesinin içinde görev yaptığım, hizmet ettiğim her gün değerlidir, anlamlıdır ve bu zamanı hayatımın en güzel günleri arasında görmekteyim.” şeklinde konuştu.
Bütün Değişim Hareketleri Gençlerle Başlar
Gecede bir konuşma yapan İl Başkanımız Dr. Selim Temurci, İl Gençlik teşkilatının önemine değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugünün gençliği dinlemenin, beklemenin ötesinde ‘ben de varım’ diyebiliyor. Olayların merkezinde olmayı seven, çabalayan bir gençlik teşkilatımız var. Böyle bir gençlik teşkilatına sahip olmak milletimiz ve partimiz için önemlidir. Dünyadaki bütün değişim ve dönüşüm hareketleri gençlerle başlar. Fatih Sultan Mehmet bu güzel şehri, İstanbul’u 21 yaşında fethetmiştir. Çağ açıp, çağ kapatmıştır. Fatih’in yolundan giden, İstanbul’da doğan AK Parti ışığının lideri Recep Tayyip Erdoğan, gençlik kollarından gelen, gençleri anlayan ve bu siyasi hareketi gençlere emanet ettiğini söyleyen bir liderdir. Bugün aktif gençlik teşkilatına sahipsek, bunda emeği olan Giyaseddin kardeşime ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.”
Gençliğe Her Alanda Sahip Çıkmalıyız
Günümüzde gençliğin formatının değiştiğini ifade eden İl Başkanımız, sözlerine şöyle devam etti: “Gençlerimiz zaman zaman sosyal medyada, zaman zaman kendi odasında, zaman zaman hayattan kopuk bir halde. Gençliğin depolitizasyonunu önleyecek olan AK Parti gençlik teşkilatlarıdır. Sokaklara, mahallelere sahip çıkmalıyız. Gençliğe her alanda sahip çıkmalıyız. Sırat-ı müstakim dediğimiz yol, gençliğin öğrenmesi ve örnek alması gereken yoldur. Bu sorumluluk AK gençliğe aittir, onlara örnek olmalıyız. İstanbul adına değişimi ve dönüşümü ancak gençler üzerinden yapabiliriz. Siyasi tarihimizin en önemli seçimi için sahaya hakim olmalıyız. Karşımızda rüyamızda görsek inanmayacağımız şer ittifakı var. Bunun bilincini kuşanarak ülkemiz, milletimiz ve gençler için çalışmalıyız.”
Tüm Müslümanlar Adına Çaba Göstermeliyiz
Toplantıda Gençlik Kolları mensuplarımıza seslenen Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Abdurrahim Boynukalın, Gıyaseddin Gergin’in şahsında bütün gençlik kollarımıza teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “AK Parti gençliğinde şu üç özelliğin bulunması gerektiğini düşünüyorum. Birincisi; özgüven sahibi olmalıyız. Çünkü hizmet ettiğimiz dava ülkemiz ve milletimiz için inanılmaz işler yaptı. İkincisi; dini anlamda derinleşmemiz, bilgilenmemiz gerekir. Her ortamda bu dili çekinmeden kullanarak, kimseyi ötelemeden, etiketlemeden kendimizi, yapıp ettiklerimizi anlatmalıyız. Dindar gençliği oluşturmalıyız. Son olarak, bu davaya hizmet etmeyi İslam’a hizmet noktasında görmeliyiz. Müslüman kardeşlerimize hizmet davası olarak inanmalıyız ve bizler tüm Müslümanlar adına çaba göstermeliyiz.”