2015 Genel seçimlerinde AK Parti’nin sürpriz adayı olarak Çanakkale’den aday gösterilen Lapsekili mevcut İstanbul Milletvekili Av. Bülent Turan, adaylığının açıklanmasının ardından bugün miting gibi bir törenle karşılandı.
İstanbul’dan yola çıkan Bülent Turan, AK Parti Milletvekili adayları İsmail Kaşdemir, Julide İskenderoğlu ve Sebahattin Güner ile birlikte ile Gelibolu'ya geldi. Ardından baba ocağı Lapsekİ’ye geçerek burada anne ve babasının elini öpüp hayır dua aldıktan sonra Çanakkale’ye hareket etti. Burada yüzlerce partili tarafından karşılanan Turan ve beraberindekiler, kordonboyunda parti binasına doğru yürüdü. Yolda vatandaşların ilgisi nedeniyle sık sık mola vermek zorunda kalan Turan’a milletvekili adayları da eşlik etti. Gördüğü ilgiden son derece memnun olduğunu söyleyen Turan, “Ben Lapseki’de okudum. Anne ve babamızın zor şartlarda desteğiyle beraber, İstanbul’da lise ve üniversiteyi okuma imkanı buldum. İstanbul gibi tarihin ve medeniyetin başkenti bir yerde milletvekilliği yapmayı Allah bana nasip etti. Ama hep pergelin bir ayağı Lapseki’de Çanakkale’de oldu. Her ne kadar İstanbul vekili olsak da hiç buralardan kopmadık. En son süreçte genel merkezimiz bize Çanakkale’de görev yapmayı nasip etti. Bir anlamda emretti. Emanet olduğumuz İstanbul’dan tekrar ev sahibi olduğumuz Çanakkale’ye gelme imkanı bulduk. Çanakkale’deyim. Bugün besmeleyi çektik. Mutluyum. Teşkilatımızın gösterdiği ince hassasiyet yüksek duygular bizi başka bir yere taşıdı. Çanakkale artık daha çok hizmet istiyor. İstanbul’un tecrübesini Ankara’nın iddiasını buraya taşımak istiyor. İnşallah seçime kadar sıkılmadık el, dolaşılmadık kapı bırakmayacağız. İstanbul’un teşkilat kültürü, Ankara’nın iddiasını buraya yansıtacağız. Zaten 12 yıldır milletvekilliği yapan arkadaşlarımızla beraber kaldığımız yerden daha iddialı şekilde devam ettireceğiz. Burada yapılacak çok işimiz var. Köprüler yollar bir şekilde yapılır. Ama önemli olan kalpten kalbe yol yapmak” diye konuştu.
Ardından parti önüne gelen milletvekili adayları Bülent Turan, İsmail Kaşdemir, Julide İskenderoğlu ve Sebahattin Güner, burada partililere hitap etti.