THY Spor Kulübü yönetimi 4 yıl boyunca üst üste İstanbul şampiyonluk kupası getiren U-16 Futbol takımını Barcelona futbol turnuvasına gönderme kararı aldı. Kulüp Başkanı Ahmet Bolat  bir kupada bize Barcelona'dan getirin diyerek genç futbolcuları tebrik etti.
THY Spor Kulübü U-16 Takımı İspanya Barcelona şehrinde yapılan 29 Haziran - 04 Temmuz 2015 erkekler için düzenlenen futbol turnuvasına katılıyor. Bu Turnuva ,Dünya'nın farklı ülkelerinden gelen gençlerin yarışmasını ve  Barcelona şehrinin büyüleyici atmosferinde futbol oynamayı ve yeni dostluklar kurmayı sağlıyor. Genç yetenekleri birleştiren ve Barcelona spor kulübünün hocaları tarafından takip edilen bu turnuvalar Dünya üzerindeki takımların yeteneklerini sergilemeleri açısından oldukça önemli bir  turnuva olduğunu ispatlıyor. Turnuva içeriğinde yapılan maçların yanı sıra NOU CAMP stadyumunu görme ve gezme imkânı bulunuyor.
THY Spor Kulübü Başkanı Ahmet Bolat, THY Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karataş, THY Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Kelkitli ve organizasyon sahibi Hasan Ali Arıcan'ın katılımı ile imza töreni düzenlendi.