MHP Sarıçam İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Sarıçam’dan Ankara’ya İktidar Yürüyüşü’ toplantısı parti binası önünde binlerce vatandaşı milletvekili adaylarıyla buluşturdu.
MHP İl Başkanı Yusuf Baş, Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca ile belediye başkanlarının da katıldığı, miting havasında geçen toplantıda kurbanlar kesildi, akıtılan kan milletvekili adaylarının alınlarına sürüldü, dualar edildi.
Davul zurna eşliğinde alkışlarla karşılanan MHP Adana Milletvekili ve 3. Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, hemşehrileri ile kucaklaşıp, destek istedi. MHP’li yöneticiler ve milletvekili adayları konfetiler eşliğinde halkı selamdı.
Coşkulu kalabalığa hitap eden Seyfettin Yılmaz, Milliyetçi Hareket’e gönül verenlerin fedakarca çalışmasıyla partisinin 30 Mart yerel seçimlerinde Adana’da büyük bir başarı gösterdiğini, bu başarıyı 7 Haziran’da da tekrarlayacaklarına inandığını vurguladı. Yılmaz, “Bu ülkede ‘Sessiz yığınların sesi olacağız’ diye iktidar olanlar, ay sonunu getiremeyen emeklilerimizi, günü siftahsız kapatan esnafımızı, yıllarca dirsek çürütmüş ancak iş bulamayan gençlerimizi görmüyor” dedi.
Seyfettin Yılmaz, devlete 30 yıl, 40 yıl hizmet eden ancak, aldığı maaşla ay sonunu getiremeyen emeklilerin MHP iktidarında ikinci baharını yaşayacağını, rahat bir nefes alacağını söyledi. Yılmaz, taşeron işçiliği kaldırıp, tüm taşeron işçileri de kadroya alacaklarını sözlerin ekledi.