Ünlü oyuncu Arzu Yanardağ, bu sezon ‘Alçalarak Yüksel’ adlı yeni tiyatro oyununda Barbaros Yüksel ile birlikte başrolü paylaşıyor. Oyun geçtiğimiz akşam Trump Alışveriş Merkezi’nin gösteri salonunda sahnelendi. Oyun öncesi Trump Alışveriş Merkezi’nde turlayan Arzu Yanardağ hem alışveriş hem hamburger keyfi yaptı. Ne yiyeceği konusunda seçim yapmakta zorlanan Yanardağ hamburgeri paket yaptırıp kuliste yemeyi tercih etti, “Oyun öncesi enerji depolayacağım” dedi.
Hayli keyifli olduğu gözlenen Yanardağ, “Oyunun prömiyerini Aliağa’da yapmıştık. Şimdi İstanbul’da sezonu açtık. İki perdelik komedi oyunu… Komedi ama verdiği toplumsal mesajlar çok önemli… Bozuk dünya düzenine kara mizah yoluyla gönderme yapıyor” dedi. Ünlü oyuncu, seyircilerin oyunu izlerken hem çok güleceğini hem de düşüneceğini söyledi.
‘Alçalarak Yüksel’ adlı oyun; çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle yükselmek isteyen ’Yüksel’ isimli bir gencin, dürüstlükle hiçbir yere varamayacağını anlamasının ardından alçalarak yükselişini konu alıyor.