Eski Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Sayın Ali BABACAN Ankara’nın Elmadağ ilçesinde esnaf, sanayici ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Elmadağ Belediyesi Kültür Merkezinde bir araya geldi.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, teşrifleri için duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Sayın Ali BABACAN'aİlçemize ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
Türkiye Ekonomisi hakkında değerlendirme yaptı
Sayın Babacan, Türkiye ekonomisinin dünyada yaşanan krizlere rağmen iyi durumda olduğunu belirtti. Babacan, ‘’Geçen sene ekonomimiz yüzde iki nokta on büyüdü. Bu senede yüzde üç civarında büyüme bekliyoruz. Otomobil satışları bu sene Türkiye’de rekor kıracak. Konut satışların geçen senenin yüzde yirmi üzerinde seyrediyor. Beyaz eşya satışlarında da geçen senenin üzerinde satışlar gözleniyor. Türkiye’de şu anda kriz diye tabir edeceğimiz bir ortam bulunmuyor.’’ Bilgisini verdi.
Önümüzdeki günlerin önemine vurgu yapan Babacan, Türkiye demokrasisinin güçlendiği, asker sivil ilişkilerinin olması gereken düzeye geldiğini ifade etti. ‘’Önümüzdeki aylar Türkiye’nin bundan sonraki dönemde daha sisli daha sıkıntılı bir ortama mı gidecek, yoksa bütün bu zorluklara rağmen tekrar silkinip kendine mi gelecek bunun belirleneceği aylar olacak.”dedi.
Babacan ‘ a özel şiir
Elmadağ’da sevgi ile karşılanan Sn.Ali Babacan’a, emekli öğretmen tarafından kendisine hitaben yazılan şiirin okunması ve konuşmaların ardından Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat KÜÇÜKSEYMEN günün anısına plaketve Belediye Başkanı Sayın Gazi ŞAHİN yöresel cicim dokumalı kilim takdimi  ettiler.