Türkiye'nin yanı sıra, Avrupa ve Orta Doğu’nun pek çok ülkesinde şirketlerle yaptığı çözüm işbirlikleri ile dikkat çeken Türk Telekom Grubu'nun sistem entegratör firması İnnova, yurtdışı pazarlardaki istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Bu alanda son olarak ünlü İngiliz finans kuruluşu Barclays, Gana’daki bankacılık faaliyetlerinde hız ve verimi artıracak self servis hizmetler için İnnova’nın çözümlerini tercih etti. Barclays Gana, Kiosk İnnova'nın self servis bankacılık çözümleri sayesinde 7/24 internet bankacılığı hizmetini 36 şubesinde yaygınlaştırmayı hedefliyor.
Türk Telekom Grubu şirketlerinden İnnova’nın self servis çözümler alanında lider markası olan ve çok sayıda ülkede gerçekleştirdiği projelerle bir dünya markası haline gelen Kiosk İnnova, bankacılığa özel çözümleriyle deniz aşırı bölgelerdeki istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Son olarak, Gana'da faaliyet gösteren İngiliz finans kuruluşu Barclays’in müşteri memnuniyetini artırmayı hedefleyen yeni projesini hayata geçiren Kiosk İnnova böylelikle Afrika'daki büyümesine yeni bir kilometre taşı daha ekledi. Kiosklar, müşteri memnuniyetini artırmanın yanı sıra bankanın operasyonel maliyetlerini azaltarak iş gücünü daha verimli kullanmasına olanak sağlıyor.
Hedef Gana’daki 36 şube
30 milyona yakın nüfusa sahip olan ülkede bankacılık hizmeti sunan Barclays Gana, Kiosk İnnova tarafından tasarlanan ve üretilen self-servis kiosk sistemlerini ilk olarak Accra ve Kumasi şehirlerindeki şubelerinde kullanıma açtı. Ülke çapındaki hizmetlerini, Kiosk İnnova imzalı 36 şubesi ile sürdürecek olan Barclays Gana, Kiosk İnnova'nın self servis bankacılık çözümleri sayesinde 7/24 internet bankacılığı hizmetini yaygınlaştırmayı hedefliyor. Barclays Gana, böylelikle hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini artırırken, operasyonel maliyetlerini ise azaltmış olacak. Barclays, Gana'da başlattığı bu hizmeti önce ülke geneline, sonra da Afrika kıtasında etkin olduğu diğer ülkelerde de büyümeyi hedefliyor.
İnnova ürün ve servisleri dünyada tercih ediliyor
İnnova Genel Müdürü Aydın Ersöz, yapılan yeni işbirliğiyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede , “Türk Telekom Grup sinerjisi ve sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübe, bizi dünya çapında etkin bir konuma getiriyor. Gana’ya kadar uzanan başarılı performansımızı sürdürmek için kendimizi geliştirmeye ve yeni uluslararası işbirliklerine devam edeceğiz.” dedi.
İnnova Hakkında
Bir Türk Telekom firması olan İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş, farklı teknolojilerde bilgi birikimine sahip 1.000'den fazla profesyonelden oluşan kadrosuyla Türkiye’nin önde gelen bilişim çözümleri firmasıdır. Kurulduğu 1999 yılından bugüne telekomünikasyon, finans, üretim, kamu ve hizmet sektörleri başta olmak üzere her sektördeki kuruluşun bilişim alanındaki tüm ihtiyaçlarına uçtan uca anahtar teslim çözüm sağlayan İnnova, kendi kaynakları ile ürettiği çözümlerini 3 kıtada 33’ten fazla ülkeye ihraç etmeyi başarmıştır. İnnova faaliyetlerini İstanbul ve Ankara’daki merkez ofisleri ve 12 farklı şehirde yer alan destek ofisleri üzerinden sürdürmektedir.