Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu mezunu olan Medipol Başakşehir Fk gençlik geliştirme programı kaleci antrenörü Yıldız, bir zamanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da formasını taşıdığı Erok Spor’la 1 yıllığına anlaşma sağladı.

1974 Rize doğumlu olan antrenör kariyer hayatı boyunca çok başarılı işlere imzalar attı, kendi döneminde Medipol Başakşehir Fk takımına Faruk Çakır ve Ahmet Sait Kıvanç  Süper Lig  takımı bünyesinde profosyonel olarak görev almaktadır.

Çaykur Rizespor, Anka Tarimkredi, Askispor, Bugsaşspor, Eyüp Spor ve Düzce Spor takımlarında kalecilik yaptıktan sonra, Ferahevler Spor, Zeytinburnuspor ,İBB Spor ve son olarak medipol Başakşehir Fk  takımlarında görev yaptı.

Türkiye’de ilk defa  UEFA Kaleci Antrenörlük belgesi sahibi olan Adem Yıldız, aynı zamanda UEFA A Lisans ve Dünya Kondisyonerler Birliği’nden ‘Sporda Performans ve Kondisyonerlik’ belgesi sahibidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor futbol yetenek avı projesinde de kaleci Akademisi koordinatörlüğünü yürütmektedir.