Bursa’nın Karacabey Belediyesi, ‘4. Uluslararası Yaz Dil Kampı’ çerçevesinde farklı kültürlerden onlarca genci bir araya getirdi.
Karacabey’e bağlı longoz ormanları ve dünyanın en büyük ıhlamur ormanlarının yer aldığı eşsiz tatil beldesi Yeniköy’de buluşan yerli ve yabancı öğrenciler, edindikleri yeni arkadaş ve dostlukların keyfini çıkarmanın yanı sıra, yabancı dil konusunda da kendilerini geliştirme fırsatı buldu. 4. Uluslararası Yaz Dil Kampı için tatil beldesi Yeniköy’de bir hafta süresince yabancı dil tecrübelerini birbirleri ile paylaşan öğrenciler, sportif ve kültürel faaliyetler, survivor yarışmaları ile yazın, güneşin ve denizin tadını çıkardı.
Başta Türkiye olmak üzere Kosova, Cezayir, Fas, Tunus, Mısır, Irak ve Arnavutluk gibi farklı ülke ve kültürlerden olmak üzere toplam 50 kişinin iştiraki ile gerçekleşen kampa katılan öğrenciler, ev sahipliği için de Karacabey halkına minnettar olduklarını dile getirdi.
Öğrencilerle buluşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan; kültürel, sosyal ve sportif konulara büyük önem verdiklerini dile getirerek, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin bütün yönlerden donanımlı bireyler olması adına, bu tür faaliyetlere büyük önem veriyoruz. Bu tarz faaliyetlerin yaygınlaşmasıyla birlikte, ülkemizin ve dünyanın tüm yörelerinden farklı kültürler ve zenginliklerin kaynaşıp, insanlık ve dünya barışı adına esas teşkil edecektir” şeklinde konuştu.