Allianz’ım mobil uygulamasında yenilik 7/24 ücretsiz sağlık danışmanı Dr. Allianz cepte
Türkiye’nin lider sigorta şirketi Allianz Türkiye, danışma hattından sonra bu kez de doktor ve hemşire desteğini ücretsiz olarak cep telefonuna getirdi. Allianz müşterileri artık Allianz’ım mobil uygulamasından haftanın her günü, günün her saati doktor ve hemşirelerden görüş ve yönlendirme alabilecekler.
Allianz müşterilerinin uzman ekiplere ulaşmak için mobil uygulamadan ‘Sağlığım’ bölümüne giriş yapıp ‘Dr. Allianz’ı ara’ tuşuna basmaları yeterli. Uygulamayı indirmemiş Allianz müşterileri ise 0850 3999999 nolu danışma hattını arayarak sırasıyla 5 - 7 - 1’i tuşladıklarında hizmete ulaşabilecekler.
Müşterilerimizin sağlığını yönetme konusunda önemli bir adım
Allianz Türkiye Sağlık Operasyon Direktörü Dr. Nedim Tarakçı, “Allianz olarak müşteri memnuniyeti odağımızla teknolojiye yatırım yapıyoruz. Yeni ve mobilitesi yüksek bir dünyada yaşıyoruz. İhtiyaçlarımız da bu dünyaya göre şekilleniyor. Artık hizmetlere, çözümlere kolay ulaşmak istiyoruz. Biz de yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü müşterilerimizin yaşam kalitesini artırarak yapma gayretindeyiz. Sağlık gibi hepimizin en hassas olduğu alanda en hızlı ve en kolay çözümleri sunma arayışımız devam edecek” diye konuştu.
Doktor ve hemşirelerden 7/24 ücretsiz hizmet
Allianz Grubu tarafından örnek gösterilerek “Gerçek Müşteri Odaklılık” ödülü kazanan Dr. Allianz Tıbbî Danışma Hattı’nı arayanlara sunulan hizmetler arasında tıbbi öneriler vermek, acil durum tespit edildiğinde ambulans yönlendirmek, rahatsızlığı için hangi branşa başvurması gerektiğini bilmeyen sigortalıları doğru branşa yönlendirmek ve yakınlarında bulunan kurum ya da hekimler hakkında bilgilendirmek yer alıyor.
Evde doktor muayenesi ve tahlil imkanı
Dr. Allianz ayrıca İstanbul’da yaşayan ve rahatsızlıkları nedeniyle evden çıkamayacak durumda olan Allianz müşterilerine, eve doktor yönlendirilmesi ya da tahlil için örneklerin randevu ile evden alınması hizmetlerini de, teminat limitleri doğrultusunda katılım payı alınmaksızın sağlıyor.
Önleyici çözümlerle toplumsal fayda
Müşterilerinin ve ailelerinin hayatlarının tüm evrelerinde yanında olmayı misyon edinen ve 6 milyon müşteriye erişen Allianz Türkiye, önleyici çözümlere odaklanarak hastalıkların mümkünse oluşmadan önlenmesini, meydana gelen hastalıkların ise doğru yönlendirmelerle hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasını amaçlıyor. Dr. Allianz uygulaması ile her sene yanlış branşta doktor seçiminin veya hatalı ilaç kullanımının Türkiye ekonomisine yansıyan bedelinin de yıllar içinde azaltılması hedefleniyor.