Türkiye’de ilk defa Zeytinburnu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bilgi Evleri bir ilk olarak başladığı hizmet hayatına, gerçekleştirdiği etkinlikler ve kırdığı rekorlarla bir öncü olarak devam ediyor. Kültür, sanat ve eğitim alanlarında üyelerinin gelişimine destek veriyor.
Zeytinburnu Bilgi Evleri gerçekleştirdiği bu projeler sayesinde yoğun bir ilgi görüyor. Zeytinburnu’nun her köşesine kucak açan Bilgi Evleri üye sayısında 55.000‘in üzerine çıkarken bu alanda da bir rekorun sahibi. 55.000'inci üyemiz olan Cevher Murat Ceyhun’a bilgi evi sırt çantası ile birlikte tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir okul seti hediye edildi. Bilgi Evlerine daha önce de kayıt olmak istediğini belirten şanslı üyemiz özellikle yeni dönem kulüp çalışmaları ile sanat atölyelerine katılmayı sabırsızlıkla beklediğini ifade etti. Öncelikle Bilgi Evlerinde sağlanan imkânlar ile birlikte kendisine takdim edilen hediyelerden dolayı başta Belediye Başkanımız Murat Aydın olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür etti.
İlk açıldığı günden bugüne, tam 11 yıldır, halkın yoğun ilgisinin bir an olsun azalmadığı Bilgi Evlerinde, istisnasız her üyenin kişisel gelişimi için katılabileceği birçok çalışma yer alıyor. Geniş bir yelpazeye sahip, her alan ve ilgiye hitap eden kütüphaneleri, güvenli internete bağlı bilgisayarlarla donatılmış bilgisayar salonları, atölye çalışmaları, kulüp faaliyetleri, gençlerle baş başa sohbetleri, yediden yetmişe herkesin katılabildiği kitap okuma yarışmaları, öykü yazma yarışmaları ve daha fazlasıyla Bilgi Evlerinde hizmetler artarak devam ediyor.