Bakırköy Oğuzkaan Koleji Anadolu Lisesi , Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi tarafından, Bağımlılık yapan her türlü maddenin psikolojik, bedensel ve sosyal zararları konusunda öğrencilere bir seminer düzenlendi.
“İnsana Sonsuz, Bağımlılığa Sıfır Tolerans” sloganıyla yola çıkan, yaşanan öykülerle bağımlılık yapan maddelerin insan hayatındaki yıkıcı etkilerini anlatan narkotik Uzmanı İsa Altun öğrencilerimize önemli vurgular yaptı.
“GÜNDE 60 SANİYE SEVGİYLE BAKIN”
Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olmasının sevindirici olduğu kadar aynı zamanda endişe verici olduğunu belirten Altun, bu kitlenin iyi ya da kötü şeylere kolaylıkla yönlendirilebileceğini söyledi. Madde bağımlılığı konusunda önce ailelerin bilinçli olması gerektiğini belirten Altun, ailelere “Bir ülkenin sonunu istiyorsanız kaleyi içten yok edersiniz. Önce gençliğine zarar verirsiniz. Kültürünü yok edersiniz. Aileler çocuklarına rol model olmalıdır. Biz çocuklarımıza iyi davranışlarımızla örnek olmalıyız. Ayrıca sevgi ve ilginin büyük önemi var. Günde 60 saniye çocuklarınızın gözünün içine sevgiyle bakın. Böyle yaparsanız çocuğunuz madde bağımlılığına bulaşmayacaktır. Birazcık sevgi ve ilginin açamayacağı kapı yoktur” telkininde bulundu.
Seminerde öğrencilere her türlü uyuşturucu madde, hap ve sigara kullanımının zararları, nasıl ve neden başlandığı, kurtulma ve korunma yollarını örneklerle anlatılırken zararlı maddelerin insan vücudunda meydana getirdiği tahribatlar gösterildi.
Seminerin  sonunda Narkotik Uzmanı İsa Altun tarafından Oğuzkaan Kolejine madde bağımlılığı  konusunda farkındalık yarattığı ve uyuşturucu ile mücadeledeki desteklerinden dolayı  yeşil bayrak verdi.
Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Yılmaz “ Öğrencileri çağın belası uyuşturucudan korumak amaçlı bir eğitim faaliyeti olarak gördüğümüz etkinlik çok yararlı geçti. Umarım gençler verilen mesajları almıştır” dedi.