Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'dövizlerinizi bozdurun' çağrısının ardından, Aliağa Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 'Başka Türkiye yok' diyerek harçlıkları ile biriktirdikleri dolarları bozdurdu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısının ardından vatandaşlar döviz bürolarına akın ederek Euro ve Dolarlarını bozdurdu. Aliağa ilçesindeki Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de, herkese örnek olacak bir davranış sergiledi. 'Başka Türkiye yok' diyen minikler, 'Ekonomiye Kardelen Eli' projesi kapsamında daha önce harçlıklarından biriktirerek aldıklarını dövizlerini bozdurdu. Döviz bürosuna giden minikler, doları vererek TL aldı. Dövizleri bozdurduktan minikler, döviz bürosuna gelen vatandaşlara da karanfiller verdi.

"Ben de dolarımı bozdurdum, ekonomiye katkıda bulundum"
Döviz bürosuna gelen öğrencilerden Şevval Şenay Şentürk, ailesinden izin aldığını ifade ederek, "Ben Cumhurbaşkanımızı televizyonda konuşurken gördüm, çok duygulandım. Cenk hocam bize bu projeyi söylediğinde aklıma Cumhurbaşkanımızın dedikleri geldi. Ailemden izin alarak ben de bu projeye destek olmak istedim. Burada dövizini bozdurup ekonomiye katkıda bulunan vatandaşlara teşekkür edip, karanfil veriyoruz. Ben de dolarımı bozdurdum, ben de ekonomiye katkıda bulundum; çünkü benim de bu çorbada tuzum olmasını istedim. Dolarını bozarak ekonomiye katkıda bulundukları için büyüklerimize teşekkür ederim. Bu projede yer aldığım için gurur duyuyorum" dedi.
Türkiye’ye karşı oynanan oyunlara karşı öğrencileri ile birlikte cevap vermek istediklerini dile getiren Türkçe Öğretmeni Cenk Yıldız, şöyle konuştu:
"Cumhurbaşkanımızın çağrısından sonra uyuyamadım, sabaha kadar düşündüm. Bizim de elimizden geleni yapmamız gerekiyordu. Bu kapsamda 'Ekonomiye Kardelen Eli' projemizi geliştirdik. Sağ olsun öğrencilerimin hepsi ve aileleri ile birlikte gönüllü oldular. Ellerimize karanfiller alarak döviz bürosuna gelip dolarımızı bozdurduk. Dolar ve Euro’sunu bozarak ekonomiye katkıda bulunan vatandaşlarımıza teşekkür ederek, karanfil verdik. Ülkemiz zor günlerden geçiyor ve Allah Cumhurbaşkanımızın ve halkın yar ve yardımcısı olsun."