Türkiye Kalite Derneği (Kalder) ve İPSOS işbirliğiyle hayata geçen ‘Türkiye Müşteri Sesi Çalışması’nın sonuçlarına göre Anadolu Sigorta, elementer sigorta firmaları arasında müşteri bağlılık seviyesi en yüksek firma seçildi.
Türkiye Kalite Derneği (Kalder) ve İPSOS, Türkiye'de sektörlerdeki müşteri bağlılıklarını ölçmeye ve geliştirmeye yönelik gerçekleştirdiği Türkiye Müşterinin Sesi (TMS) çalışmasının sonuçlarını açıkladı. Bu sonuçlara göre Anadolu Sigorta; kasko, konut, sağlık sigortası gibi hayat dışı sigortaların yer aldığı elementer sigorta firmaları arasında müşteri bağlılık seviyesi en yüksek firma oldu.
Türkiye sigorta sektörünün köklü kuruluşu Anadolu Sigorta, müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarıyla daha önce de 2014 yılında Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME), Müşteri Memnuniyetinde Sigorta Sektörü Lideri Ödülü’ne, ayrıca Türkiye Kalite Derneği tarafından 2010-2011 ve 2012 yıllarında 3 kez üst üste Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi, Müşteri Memnuniyeti Ödülü’ne layık görülmüştü.
Anadolu Sigorta’nın sigorta sektöründe lider olduğu Türkiye Müşterinin Sesi Çalışması; 2016 yılında Türkiye ekonomisine yön veren 20 sektörde, 20 bini aşkın müşterinin görüşleri alınarak gerçekleştirildi. Bu yıl da sektörlerin kalite odaklı oyuncularını belirleyen çalışma, tesadüfi cep telefonu aramalarının bilgisayar destekli olarak yapılmasıyla hayata geçirildi. Çalışma kapsamında her sektörde 18 yaş ve üzeri bireysel müşteriye yıl boyunca 3 binin üzerinde görüşme ve raporlama yapıldı. Bunun yanında çalışma kapsamında sektörle ilgili sosyal medyada paylaşılan konular sosyal dinleme modeli sayesinde analiz edilerek sektörle ilgili müşterilerin neleri-hangi platformlarda-hangi tonda konuştukları incelenerek rapora eklendi.
Anadolu Sigorta hakkında bilgi almak ya da poliçe yaptırmak için 7/24 uzman kadrosuyla Türkiye'nin her yerinde hizmet veren MERKA Sigorta Hizmetleri'ne aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. Tel : 0212 570 13 83- 0533 815 20 13 Faks : 0212 571 36 91 E-posta : merihzengin@merkasigorta.com merka@merkasigorta.com