17 – 23 Nisan tarihleri arasında yayınlanan yerli dizilerin reyting sonuçları açıklandı. Reyting sonuçlarına göre, ‘Diriliş’ dizisi listenin zirvesindeydi. Medya Takip Merkezi’nin sosyal medya izleme ve ölçme uygulaması DigiLUP ise, dizilerin sosyal medya performanslarını ele aldı. Araştırmaya göre, ‘Söz’, ‘İçerde’ ve ‘Fi’, sosyal medyadaen çok konuşulan diziler sıralamasında ilk üçte yer aldılar. İşte araştırmanın detayları…
Prime Time ’da yayınlanan yerli dizilerin, hem televizyonda hem de sosyal medyadaki haftalık karneleri belli oldu.
17 – 23 Nisan tarihleri arasındaki reyting totalsonuçlarına göre, Diriliş,Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Söz, Anne,Aşk ve Mavi, izlenme oranlarıyla ilk beş sırayı belirlediler.
Sosyal medyayı 24 saat boyunca aralıksız ölçen uygulama DigiLUP ise TV’de yayınlanan dizilerin sosyal medyada ne kadar konuşulduğunu ele aldı. DigiLUP’ın verilerine göre,Star TV’nin yeni dizileri arasında olan ‘Söz’, yaklaşık 40 bin ileti sayısıyla sosyal medyada en çok konuşulan dizilerin ilk sırasında yer aldı.
Show TV’nin vazgeçilmez dizileri arasında olan ‘İçerde’, yaklaşık 21bin 600 iletiyle listenin ikinci sırasında bulundu. Melek karakterini canlandıran BensuSoral’ın,geçen haftaki bölümde vurulmasının ardından diziden ayrılacak olması ise sevenlerini üzdü.
Fİ, Çİ ve Pİ kitap uyarlamasından olan ‘Fi’,dijital platform Puhu TV’de izleyiciyle buluşuyor. Başrol oyuncularından olan Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataçdizideki performanslarıylaadından söz ettirmeyi sürdürüyorlar. Fi, yaklaşık 19 bin 858 ileti sayısıyla listenin üçüncü sırasında yer aldı.
Listenin dördüncü sırasında 14 bin 43 ileti sayısıyla yer alan ‘Savaşçı’ adlı dizi, bordo berelilerin hayat hikâyeleriyle izleyicinin ilgisini çekiyor. 
Listenin beşinci sırasında ise ‘Kara Sevda’ yaklaşık 12 bin 305 iletiyle konuşulmaya devam etti. Kara bir aşk hikâyesini konu edinen dizinin başrollerini Neslihan Atagül ve Burak Özçivit paylaşıyor.
Sürükleyici konuları kadar oyuncuların performanslarıyla da konuşulan diziler arasında  ‘Vatanım Sensin’ 9 bin 284, ‘Cesur ve Güzel’ 9 bin 275, ‘Diriliş’ 5 bin 176, ‘Kırgın Çiçekler’ 4 bin 100 ve ‘İsimsizler’ 3 bin 500 ileti sayılarıyla listenin üst sıralarında yer aldılar.
Ayrıntılı bilgi için;
MTM Medya Takip Merkezi +90 212 442 30 00   
Merve Aktür Kurumsal İletişim m.akturk@medyatakip.com
MTM Hakkında:
İstanbul Avrupa Yakası’ndaki merkezinin yanı sıra, İstanbul Anadolu Yakası, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Samsun, Adana, Gaziantep şehirlerinde 9, Almanya’da ve Azerbaycan’da birer olmak üzere toplam 11 noktada temsil edilen Medya Takip Merkezi (MTM), takip ettiği 4 bini aşkın yayın ve 150 çalışanıyla Türkiye’nin önde gelen medya takip kuruluşlarındandır. İstanbul’da, 1999 yılında kurulan MTM, ilk şubesini 2006 yılında Ankara’da faaliyete geçirmiştir. Kısa sürede Türkiye’de medya takip sektörünün lokomotifi haline gelen kuruluş, aynı yıl Almanya’da açtığı temsilciliği ile faaliyetlerini yurtdışına taşımıştır. 2013 yılında, Azerbaycan’ın ilk medya takip şirketini faaliyete sokan MTM, klasik ve dijital medya takibinin yanı sıra, Medya Bilgi Rehberi, Etkinlik Takvimi ve Online TV Arşivi gibi servisleri ile de sektörde öne çıkmaktadır. Uluslararası platformda büyümeyi, hedefleri arasında tutan ve çalışmalarını bu yönde sürdüren MTM, tam üyesi olduğu AMEC ( İletişim Ölçme ve Değerlendirme Uluslararası Birliği) ve FIBEP (Uluslararası Medya Takip Şirketleri Federasyonu)gibi uluslararası kuruluşlar ve  üyeleri ile global anlamda işbirliğini günden güne geliştirmektedir.