29 Nisan Dünya Dans Günü, Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun İstanbul Bilgi Üniversitesi organizasyonuyla düzenlediği dans yarışmasıyla kutlanacak. İki gün boyunca, Türkiye’nin dört bir yanından, 7’den 70’e her yaştan lisanslı dansçı çiftlerin katılacağı yarışmanın kazanan çifti, BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olacak
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin katkılarıyla Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen, 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde başlayacak yarışma, dans severleri Polat Renaissance Hotel’de bir araya getirecek. İki gün sürecek yarışma boyunca adaylar, Latin dansları ve standart danslarda performans gösterecek.
Yarışmanın ilk gününde Yıldızlar 2, Gençler ve Yetişkinler kategorilerinde Klasman Sıralama Yarışmaları ve Ulusal Sıralama Yarışması gerçekleştirilecek. 30 Nisan Pazar günü ise Minikler 1, Minikler 2, Yıldızlar 1 ve Büyükler kategorilerinde yarışmalar yapılacak.
Türkiye’nin dört bir yanından gelen farklı yaş grubundaki sporcular yarışmada; Samba, Cha Cha, Rumba, Jive, Paso Doble’dan oluşan Latin dansları ve Vals, Tango, Viennese Vals, Foxtrot, Quickstep türlerini içeren standart dans kategorilerinde performans sergileyecekler.
Yarışmayı birincilikle tamamlayan çift, BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olacak.
Detaylı Bilgi:
Meral Gemici / Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30 – 0533 363 19 65 / bilgi@artipr.com.tr
Gökçe Kopuk / İstanbul Bilgi Üniversitesi / 0212 311 7341 / gokce.kopuk@bilgi.edu.tr
İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:
1996 yılında Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla yola çıkan ve kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate International Universities ağının Türkiye’deki tek üyesidir. Yaklaşık 1000 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 25.000’i aşkın öğrencisi ve 30.000’e yakın mezunu bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk, İşletme, İletişim, Mimarlık ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültelerinin yanı sıra yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüleri çatısı altında 200’e yakın ön lisans, lisans ve doktora programı sunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İstanbul’un merkezinde, santralistanbul, Dolapdere, Kuştepe ve Koztayağı olmak üzere dört kampüsü bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) tarafından verilen “Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi”ne sahiptir. Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu QS’in, 2016 yılı “Gelişmekte Olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri Sıralaması”nda, BİLGİ, en iyi 130 üniversite arasında yer almaktadır. Sıralamaya göre, BİLGİ Türkiye’deki en iyi 4 vakıf üniversitesi arasında bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgiye www.bilgi.edu.tradresinden ulaşılabilir.
 /İstanbulBilgiUniversitesi  @BİLGİOfficial/İstanbulBilgiUni   /BİLGİOfficial