İlk yardım eğitmeni ve iş güvenliği uzmanı Deniz Karadeniz, 9 Mayıs Salı günü saat 15:00’te Yaşam Akademisi’nin konuğu olarak Akmerkez misafirleriyle buluşuyor. Karadeniz, bebeklerin ve çocukların başına gelebilecek kazalarda yapılması gerekenleri, ilk yardımın temel uygulamalarını ve püf noktalarını anlatacak.
İş güvenliği uzmanı Deniz Karadeniz, Yaşam Akademisi Söyleşileri kapsamında, ilk yardım hakkında doğru ve yanlış bilinenleri tüm detaylarıyla anlatmak üzere 9 Mayıs Salı günü saat 15:00’te Akmerkez misafirleriyle buluşacak. Karadeniz, ‘Öpünce Geçmeyen Uflar’ başlıklı söyleşisinde bebek ve çocukların yaşayabileceği kazalarda ebeveynlerin paniğe kapılmadan, insan vücudunu tanıyarak yaşamsal bulgular çerçevesinde uygulayabilecekleri ilk yardım tekniklerini anlatacak.
“Öpünce Geçmeyen Uflar” projesiyle Eğitimde En İyiler tarafından ikincilik ödülüne de layık görülen Deniz Karadeniz, söyleşisinde acil durumlar karşısında hayati tehlikenin ortadan kaldırılması, yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesinin sağlanması, kazanın kontrol altına alınması gibi hayati önem taşıyan durumlar karşısında ebeveynleri bilinçlendirecek.
Deniz Karadeniz kimdir?
1981 Bursa doğumlu Deniz Karadeniz, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezunu oldu. Profesyonel iş yaşamında Abdi İbrahim İlaç, Numil Gıda ve Sifar İlaçları gibi firmaların satış ve pazarlama departmanlarında görev aldı. İngiltere’de drama ve dil eğitimleri aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nde Yöneticiler için Pazarlama,  TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Profesyonel İşletme Yönetimi, ÇDD’inde Yaratıcı Drama Liderlik ve Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Oyunculuk programlarını tamamladı. Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardım Eğitmeni ve İş Güvenliği Uzmanıdır. “Öpünce Geçmeyen Uflar” projesi ile Eğitimde En İyiler tarafından ikincilik ödülüne layık görüldü. Eğitimlerinin yanı sıra televizyon ve radyo programları, dergiler gibi mecralarda ebeveynlere ilkyardım bilgilerini aktarmakta, aylık yayınlanan Bebeğim ve Biz, Country Life ve Moi Çocuk dergilerinde Öpünce Geçmeyen Uflar için İlkyardım köşelerini yazmaktadır.