30 ülkeden 1050 sporcunun katılımıyla Bulgaristan Varna'da yapılan "8. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası"nda Çınar Koleji öğrencisi Aytaş YILDIZ Ümit'ler takım katada dünya birincisi, Ümit'ler 63 kilo kumitede dünya üçüncüsü oldu.
Küçük yaşlarda karate sporuyla ilgilenmeye başlayan ve halen Çınar Koleji öğrencisi olarak hem akademik hem de spor alanındaki eğitimine devam eden Aytaş Yıldız Karate alanında çok önemli bir başarıya imza attı. Aytaş 30 ülke 1050 sporcu katılımıyla Bulgaristan Varna'da yapılan "8. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası"nda rakiplerini eleyerek Ümit'ler takım katada dünya birincisi, Ümit'ler 63 kilo Kumitede dünya üçüncüsü oldu. Yıldız Sporcu geçtiğimiz yıl da Polonya'da gerçekleşen WSF "7th WORLD SHOTOKAN CHAMPIONSHIPS" (7. Dünya Karate Şampiyonası)nda 56 kg kategorilerinde DÜNYA İKİNCİSİ olmuştu. Berk ve Aytaş’ın bu başarısı eğitimde sporun yadsınamaz bir gerçek olduğunun en önemli kanıtı…
Ülkemiz; son yıllarda birçok bilim, kültür ve sanat alnında hem yerel hem de ulusal başarılara imza atan öğrencileri yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyor. Uzmanlar “Zihinsel ve Bilişsel Gelişimin” mutlaka “Bedensel Gelişim” ile desteklenmesi ve bunun içinde düzenli spor yapılmasının altını çiziyorlar…
Futbol, voleybol, basketbol ve atletizm gibi yaygın olarak yapılan sporların yanı sıra tüm gençlerin uzak doğu savunma sporlarına olan ilgisi ise gün geçtikçe artıyor. Saldırıyı değil savunmayı ön plana alan “Karate-do” spor eğitiminde en başarılı olduğumuz branşlardan bir tanesi.
Zihinsel gelişimin bedensel gelişim ile desteklenmesinde önemli bir alternatif olan Karate-Do eğitimi, konusunda fikirlerine başvurduğumuz Çınar Koleji Karate-Do Antrenörü Murat Yıldız, karatenin gençlerimizin kendilerini en iyi şekilde ifade edebilecekleri alanlardan biri olduğunu belirtiyor.
Tecrübeli antrenörler; “Karate temelde saldırıyı değil; kendini savunmayı öğretir. Bunu öğretirken sabırlı olmayı, pratik düşünmeyi, duyguları ve öfkeyi kontrol etmeyi amaçlar. Karate bilen sebepsiz kavga ve şiddete eğilim göstermez, eğitimli bir insanın gerektirdiği şekilde davranır. Özellikle ergenliğe yeni adım atan öğrencilerin akademik eğitimlerine ve gelişimlerine destek olmak amacıyla karate eğitimi almalarını öneriyoruz. Birçok öğrencimizin bu spora başladıktan sonra derslerindeki başarının gözle görülür ölçüde arttığına şahit oluyoruz.” dedi.
Çınar Koleji, 22 yıllık tecrübesi ile Başakşehir Esenyurt, Çekmeköy İlköğretim, Çekmeköy Lise, Malatya Kampüsleri ve Bahçelievler’deki Anaokulu ile   binlerce öğrenciye eğitim hizmeti veriyor. Dünya vizyonuna sahip başarılı ve erdemli nesiller yetiştiren Çınar Koleji, dünya standartlarında Yabancı Dil Eğitimi, nitelikli akademik eğitim, kapsamlı Değerler Eğitimi, Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı Yaşam Becerileri Merkezi ve LYS – TEOG’daki  üstün başarıları ile adından sıkça söz ettiriyor.