GROHE, 50:50 ortak girişimin kalan hisselerini, Mesma Holdings Ltd’den satın alıyor
Satın alma, şirketin Ortadoğu, Doğu Akdeniz ve Kuzey ve Batı Afrika bölgesinde 45 yıla yakın süredir sürdürdüğü başarılı genişlemenin ardından geldi
Kararın altında, bölgeye olan güçlü bağlılık ve gelecekteki büyümesine duyulan güven yatıyor
Dünyanın en büyük sıhhi tesisat ürünleri tedarikçisi GROHE AG, bugün Grome Marketing (Kıbrıs) Limited (“Grome”) adlı ortak girişimin diğer yüzde 50’lik kısmını Mesma Holdings Ltd.’den satın aldığını duyurdu. Satın alma ile, Grome’nin tüm mülkiyet ve kontrolü GROHE’ye geçiyor.
Grome, 1983 yılında, 50’ye yakın pazardan oluşan Ortadoğu, Doğu Akdeniz ve Kuzey ve Batı Afrika bölgesinde, GROHE ürünlerine özel bir temsilci olarak, Juergen Lorenz tarafından kuruldu. GROHE 1993 yılında, Grome’nin yüzde 50’sini satın almıştı. Grome hissedarları, o zamandan bu yana, bugün GROHE’nin kilit pazarlarda lider konumda bulunan faaliyetlerini başarıyla genişletti.
GROHE bundan böyle Grome’nin tek sahibi olarak, bu konumları daha da ileri taşıyarak aralarında yeni ürün kategori ve teknolojilerinin hayata geçirilmesinin de bulunduğu birçok şekilde şirketin büyümesinde yeni aşamaya girmeyi amaçlıyor. Bu adım, satın alma, yönetişim yapıları ve karar alma süreçlerini sadeleştirmeye yönelik daha genel kurumsal inisiyatife de uygun.