Dünyanın en prestijli reklamcılık yarışmalarından Effie Ödülleri’nde 2017 yılının kazananları açıklandı. Karaca, Fine Pearl İnci Küpeli Kız reklam filmiyle Gümüş Effie’nin sahibi oldu.
Strateji, yaratıcılık, uygulama ve iş sonuçlarının bir arada değerlendirildiği Effie Ödülleri’ne Karaca; Fine Pearl için hazırladığı İnci Küpeli Kız reklam filmiyle damga vurdu.
“Dayanıklı Eşya ve Küçük Ev Aletleri” kategorisinde Gümüş Effie Ödülü’nün sahibi olan Karaca, ünlü ressam J. Vermeer’in dünyaca ünlü “İnci Küpeli Kız” tablosundan ilham alarak hazırladığı reklam filmiyle adından söz ettirmişti. Yönetmenliğini Fatih Kızılgök’ün yaptığı, 17. yüzyılda Hollanda’da bir evin odasında geçen hikâyede İnci Küpeli Kız karakterine ise Tuba Ünsal hayat vermişti.
Reklam dünyasının önem verdiği ve büyük bir heyecanla beklediği Effie Ödülleri, Reklamcılar Derneği ile Reklamverenler Derneği tarafından düzenleniyor. Effie, 40 ülkede iki yılda bir, hedeflediği sonuca ulaşan en etkili kampanyalara veriliyor.
İnsanların sevdikleriyle paylaşmaktan keyif aldığı anlara eşlik eden Karaca, verimli çalışma prensibiyle insana verdiği değeri güçlendirmeye devam ediyor.