HABER: ERGUN ZAR MUSTAFA GÜN

Yolcularına sunduğu kaliteli ürün ve hizmet anlayışıyla dikkatleri üzerine çeken Atlasglobal Havayolları, dünyanın en saygın havacılık araştırma şirketi Skytrax’in verdiği ‘4 Yıldızlı Havayolu’ ödülüne layık görüldü.

İlk iç hat tarifeli uçuşunu 2004’te gerçekleştiren ve 2015’te küresel havayolu olma hedefiyle dalga tarife uygulamaya ve İstanbul merkezli topla&dağıt sistemini kurarak bağlantılı tarifeli taşımacılığa başlayan Atlasglobal, büyümesini hız kesmeden sürdürürken yolcularına sunduğu kaliteli ürün ve hizmetleriyle de tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Dünyanın en iyi havayolu şirketlerinden biri olma hedefiyle yatırımlarına devam eden şirket, Skytrax’tan Online Rezervasyon Kolaylığı, Koltuk Konfigürasyonu, Uçak İçi İkramları ve Ürünleri, Servis Sistemi gibi pek çok konu başlığında ise tam not aldı. Böylece şirketin küresel prestijli havayolu şirketlerinden olduğu, kısa-orta menzil Business/Ekonomi Sınıf kategorilerinde Atlasglobal’in çok kuvvetli bir ürün/hizmet performansı gösterdiği Skytrax tarafından yapılan denetlemelerle tescillendi. Havacılık sektörünün en saygın havacılık derecelendirme şirketi Skytrax’ten pek çok alanda tam not alan Atlaslobal, ‘4 Yıldızlı Havayolu Şirketi Sertifikası’na layık görüldü.

Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, İstanbul’daki Raffles Otel’de düzenlenen ödül töreninde Skytrax CEO’su Edward Plaisted’ten sertifikasını aldı. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda basın mensubunun katıldığı ödül töreninde katılımcılar, şirketin uçak içinde sunulan menülerini de tatma fırsatı buldu.

YOLCUSUNUN EN ÇOK SEVDİĞİ HAVAYOLU

Törende konuşan Murat Ersoy, Skytrax tarafından ‘4 Yıldızlı Havayolu şirketi sertifikası’ ile ödüllendirilmekten onur duyduklarını söyledi. Yer hizmetlerinden kabin ekiplerine kadar herkesin Atlasglobal markasını en üst seviyelere taşımak için çalıştıklarını anlatan Ersoy, “Biz ‘yolcusunu en çok seven’ ve ‘yolcularımızın da en çok sevdiği’ havayoluyuz. Bu özelliğimizi sürdürmek için yolcularımıza sunduğumuz ürün ve hizmetleri her zaman bir üst seviyeye çıkararak yolumuza devam ediyoruz. Mükemmelliğe giden yolda birlikte ilerlediğimiz başta Sancak İkram Firması ve Çelebi Yer Hizmetleri firması olmak üzere tüm paydaşlarımızın bu başarıda katkısı büyüktür, kendilerine işbirlikleri ve çabalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Murat Ersoy, dünyada sadece 10 havayolu şirketinin 5 yıldızlı olduğunu ve kendilerinin diğer kategoride yer aldığına dikkat çekerek, “Türkiye’nin 4 yıldızlı havayolu olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu alandaki standartlarda en iyisi olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

RUSYA’DA 20 ŞEHRE UÇACAK

Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, uçak sayısını artırmaktansa filoyu gençleştireceklerini söyledi. Rusya ile vizelerin kalkması halinde ise bu ülkeye düzenlenen uçuşlarda daha çok artış yaşanacağına dikkat çeken Ersoy, Rusya’ya 4 yıldır uçuş düzenliyoruz. Antalya’den geçen yaz Rusya’nın 15 şehrine uçuş düzenledik. Gelecek yıl yaz sezonunda Antalya’dan Rusya’da 20 şehre sefer gerçekleştireceğiz. Koltuk kapasitesini de yüzde 100 artıracağız. Haftada 80 sefer yapıyorduk, bu rakam 160’a çıkacak.” diye konuştu.

TÜRK KONUKSEVERLİĞİNİ TEMSİL EDİYOR

Skytrax CEO’su Edward Plaisted ise çok kısa sürede 4. yıldızı alan Atlasglobal’in çok büyük bir başarıya imza attığını söyledi. Yüksek kalite standartlarıyla Türk konukseverliğini sunan en iyi havayolu şirketinin Atlasglobal olduğuna dikkat çeken Plaisted, diğer havayolu şirketlerinin bu hizmet anlayışını kolaylıkla kopyalayabileceklerine de inanmadığını söyledi.

YILDIZLAR HER YIL DENETLENİYOR

Havacılık sektörüne yönelik araştırma ve değerlendirmeleri ile 1989’dan bu yana saygı gören İngiltere merkezli bağımsız denetleme kurumu Skytrax, dünyadaki havayolu ve havaalanı şirketlerini, ürün ve hizmetlerini uluslararası kalite standartlarına göre değerlendirerek, derecelendiriyor. Dünyada sadece 10 havayolu 5 yıldıza sahip. Yıldızlar ise her yıl gerçekleştirilen denetlemelerle yenileniyor.