Avrupa Sınav Koleji, Turkish Off-Season Turnuvası’nda Türkiye şampiyonu oldu. İstiklal Marşı okunurken, Türk Bayrağı göndere robotla çekildi.

Fikret Yüksel Vakfı’nın bu yıl 3.’sünü düzenlediği First Robotics Competitions’ın (FRC), Turkish Off-Season Turnuvası’na Türkiye genelinde 54 seçkin lise katıldı. Büyük bir mücadeleyle geçen final müsabakalarında rakiplerini geride bırakan Avrupa Sınav Koleji Eurobotics takımı, Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Avrupa Sınav Koleji bu başarısıyla 2018 yılında Amerika’da düzenlenecek bilim, teknoloji, inovasyon ve mühendislik alanındaki yarışmalarda ülkemizi temsil edecek.

Eurobotics Takımı , daha önceki yarışmalarda da dereceye girmiş, Türkiye’de Rookie Ödülü, Amerika’da ise Team Spirit Award ödülünü Türkiye’ye kazandırdı. Elde edilen başarıdan büyük gurur ve mutluluk duyduklarını dile getiren Avrupa Sınav Koleji yetkilileri, “Avrupa Sınav Koleji öğrencileri, belki de Türkiye’de ilk kez İstiklal Marşı’nı okurken Türk Bayrağımızı göndere robotları ile çekmiştir.” dedi.