YUSUF ZENGİN
Türk Hava Yolları (THY) ikram şirketi THY Do&Co’nun yetkilileri, Karaman elmasının da uçak içi ikramlarda ikram edilmesi amacıyla yetkililerle görüştü.
Anadolu’da yerli ve milli ürünlerin tanıtımına katkıda bulunmak için büyük çaba gösteren THY Yönetimi, şimdi de Karaman elmasının tanıtımı için harekete geçti. Bu amaçla THY’nin ikram şirketi THY Do&Co’nun yetkilileri Karaman’a giderek üreticilerle bir araya geldi. Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Karaman Yatırım Destek Ofisi’nin sosyal medyadan yapılan görüşmeyle ilgili açıklama yapıldı. Twitter’dan yapılan açıklamada, “THY Do&Co İkram Hizmetleri A.Ş. Satın Alma Direktörü Oya Bayrakçı hanımefendi ile Karaman elmasının THY Uçak içi ikram listesine alınabilmesi noktasında görüşme gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verildi.
KARAMAN’DA 12 MİLYON ELMA AĞACI VAR
Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, elma hasadının Eylül ayı itibarıyla başladığına dikkat çekerek şunları söylemişti, “Şuan için elmamız çok kaliteli. Karaman elmada Türkiye birincisidir. Neredeyse bir İstanbul’un nüfusuna yakın 12 milyon kadar ağaç sayımız var. Belki rekolte olarak Isparta’nın gerisine düşsek de gerçek verilere baktığımız da biz Türkiye’de birinci durumdayız. Bu yılki beklentilerimiz de 500 ila 600 bin ton elma.”.