Galatasaray’ın Faslı futbolcu Belhanda’nın devre arasında 10 milyon Euro’nun üzerinde transfer olabileceği kaydedildi. menajer Mehmet Gültekin, “Devre arasındaki transfer önceliğimiz Belhanda.” Dedi.
Galatasaray’da Belhanda, Ndiaye, Celil Yüksel ve Onyekuru’nun menajerliğini yapan, sezon başında ise Fenerbahçe’den Josef de Souza ile Giuliano’yu yüksek bonservislere Suudi Arabistan’a götüren William D’Avila Ocak ayında Belhanda’yı 10 milyon Euro’nun üzerinde bir paraya satacak.
Sezon başında Türkiye’ye önemli transferler yapan Fransız menajer William D'Avila Türkiye hakları için menajer Mehmet Gültekin ile çalışma kararı aldı. Önceki gün bir araya gelen ikili özellikle Türkiye Liglerindeki genç oyuncuların Avrupa’ya transferi üzerinde çalışmalar yapacak.
DEVRE ARASI GİDEBİLİR
Konuyla ilgili Fanatik’e konuşan Mehmet Gültekin, William D’Avila’nın Türk gençlerinin potansiyeline inandığını ve bu konuda çalışmalar yapmak için anlaşmaya vardıklarını söyledi. Devre arasında transferi gündemde olan Galatasaraylı Belhanda ile ilgili soruya da cevap veren Gültekin, “William D’Avila ile devre arasındaki transfer önceliğimiz Belhanda. Avrupa, Katar ve Suudi Arabistan kulüplerinden birine 10 milyon Euro’nun üzerine transfer olabilir” şeklinde konuştu.
BİRÇOK KULÜP TAKİPTE
D’Avilla kısa süre önce de yaptığı açıklamada, “İngiltere, İspanya ve Almanya’dan birçok kulüp Belhanda’yı izliyor” ifadesini kullanmıştı.
Belhanda 2017 yılında Dynamo Kiev’den 8 milyon 750 bin Euro karşılığında transfer edilmişti. Fransız menajer Fenerbahçe’den Josef de Souza’yı 12 milyon Euro’ya, Giuliano’yu ise 10,5 milyon Euro’ya Suudi Arabistan’a götürmüştü.