YUSUF ZENGİN

Pegasus Havayolları’nın havalimanı transferini gerçekleştiren servisine polis denetiminde ceza kesildi. Ancak cezadan, sadece araç şoförü değil tüm yolcular da nasibini aldı.

Pegasus Havayolları’nın İstanbul-Lefkoşe uçuşunu gerçekleştiren Ebru adlı yolcu, uçuştan çok sonra öğrendiği bir trafik cezası nedeniyle büyük şok yaşadı. Pegasus’un servis aracıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden Ebru adlı yolcunun Havalimanı yakınındaki trafik kontrolünde servis aracına trafik polisi tarafından idari para cezası kesilmişti. Ancak daha sonra Vergi Dairesi’ne gittiğinde o servisle seyahati sırasında kendisine de ceza yazıldığını öğrenen Ebru adlı yolcu, Pegasus’a büyük tepki gösterdi. Ebru adlı yolcu, yaşadığı mağduriyeti ise sikayetvar.com’a iletti.

İşte o şikayet yazısı:

Pegasus Havaalanı Transferi!

23.01.2017'de İstanbul-Lefkoşa seferini havayollarınızla gerçekleştirdim. O tarihte araçla 20 TL karşılığında evden alma servisiniz vardı. Bende internet siteniz üstünden kaydımı gerçekleştirdim ve Pegasus olarak evden havaalanına transferimiz gerçekleşti. Havaalanı önünde trafik kontrolü oldu ve aracınıza idari para cezası yazdıklarını şoför belirtti. Vergi mükellefi olduğum için vergi dairesinde işlemim sırasında tarafıma (araçtaki tüm yolculara) ceza yazıldığı bilgisini aldım. (Kimlik kontrolü yaptılar hepimize maalesef) Yapmış olduğunuz hizmet bana epey pahalıya mal olmuştur. Tarafıma tebliğ gelmediği için gecikmede yansıtmışlar. Ve 20 TL ilk transferim bana toplamda 554,80 TL’ye mal olmuştur. Üzülerek belirtmeliyim ki Pegasus’u hem buradan hem de zamanında yapmış olduğu bu usule uygun olmayan hizmet için şikayet etmek zorundayım. Usulüne uygun yapmıyorsunuz bizleri neden mağdur ediyorsunuz? İlgili tutarın acilen tarafıma yatırılmasını önemle rica ederim. Ekte evraklarım bulunmaktadır.