Belediye Başkan Aday Adayı Sevim Balaban: Kadının gördüğünü erkekler göremiyorAK Parti’nin Kartepe Belediye Başkan aday adaylarından Sevim Balaban, iddialı açıklamalarda bulundu. Kartepe’ye kadın eli değmesi gerektiğini söyleyen Balaban, “Şükrü başkanımız da, Hüseyin başkanımız da iyi işler yaptılar. Ancak maalesef erkekler, kadınların gördüklerini göremiyorlar” dedi.
AK Parti’nin kuruluşuna şahitlik etmiş önemli isimlerden birisi de Sevim Balaban’dır… Kartepe’de partisinin ilçe kadın kolları başkanlığını yürütürken, misyonunu tamamlayıp, gönlünde belediye başkan adaylığı yatmasına rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun telkini ile meclis üyesi seçilmiş. Bu kez 2019 sürecinde başkanlık hedefiyle yola çıkan Balaban, ilçedeki belediye başkan aday adayları arasında yer alıyor.
Partisinin aday göstermesi ve sandıktan çıkması durumunda Kartepe’ye büyük kazanımlar sağlayacağını söyleyen ve çok özel açıklamalarda bulunan AK Parti Kartepe Belediye Başkan aday adayı Sevim Balaban, “Hayalimdeki Kartepe için başkan aday adayı oldum. Şehrin gelişimine katkı sağlayan bayan elinin çok önemli olduğuna inanıyorum. Hem Şükrü Karabalık hem de Hüseyin Üzülmez, önemli hizmetler yaptılar. Fakat maalesef erkekler kadınların gördüklerini göremiyorlar” şeklinde konuştu.