YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY) Havacılık Akademisi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü 15 Temmuz Amfisi’nde yapılan özel bir törenle kutladı. Törene, öğretmenlerin yanı sıra Akademi çalışanları da katıldı.

Tören, Havacılık Akademisi Başkanı Müjdat Uludağ’ın konuşması ile başladı. Uludağ konuşmasında, THY eğitmenlerinin yetişkin eğitimindeki zorlukların bilinci ile hareket ederek kendilerini sürekli farklı kabiliyetler ile donatmaları ve yetiştirmeleri gerekliliğinden bahsetti. Önümüzdeki 5 yılda personel sayısının yüzde 50 artmasının planlandığı bir dönemde daha çok iş hayatına yeni başlayan çalışanlarla tanışacaklarını, onların alışkanlık ve beklentilerini iyi analiz ederek kendilerini hazırlamalarının gerektiğini hatırlattı. THY’nin eğitim politikasında anıldığı üzere eğitimin evrensel normlarını sürekli takip ettiğini ve uygulamaları güncelliyor olmalarının gerektiğini ve başarıya giden yolda her zaman eğitmenlerin ve personelin yanında olacağına da dikkat çekti.

Törende, akademinin en kıdemli eğitmenlerinden Benan Akın ve Leyla Dençeli de günün önemine ilişkin düşüncelerini ve yaşadıkları bazı tecrübeleri paylaştı. Eğitmenler konuşmalarında emek, özveri, sabır ile nesilleri eğiten, geçmişin öğreticisi ve geleceğin kurucusu değerli öğretmenlerin önemi ve değerini bir kez daha hatırlatarak duygu dolu anlar yaşanmasını sağladı. Tören, Akademi’deki yöneticiler tarafından eğitmenlere kendileri için özel hazırlanan hediyelerin takdimi ile devam etti.

Kurumsal Üniversite unvanına sahip Akademi öğretmenlerine olan öneminin göstergesi olarak düzenlenen tören, pasta kesimi ve toplu aile fotoğrafı çekimiyle sona erdi.